Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok olyan nagyon egyszerű...

Tudtok olyan nagyon egyszerű desszerteket amiket egy 12 éves is meg tud csinálni, akár egyedül is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tényleg, a legegyszerűbb receptekre vagyok kíváncsi. Néztem interneten, de még ami másoknak egyszerű volt, az nekem elég nehéznek bizonyult, így hozzátok fordulok.

2015. márc. 24. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Egy 12 éves "bonyolult" ételeket, desszerteket is el tud késziteni gond nélkül de, hogy te mit is tudsz egyáltalán....? Nem tudhatjuk, hogy a másoknak egyszerü recept neked miért nehéz? (Tudsz olvasni? érted is? kezed, lábad megvan?....?)
2015. márc. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


szerintem valami ilyesmit simán, sütni se kell.

2015. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát, amit normálisan tudok, az a puding, bögrés mákos süti, meg még néhány nagyon egyszerű bögrés süti. A többi az azért nehéz, mert valahogy mindig elszúrom... Próbáltam már kuglófot, de az lapos lett, pedig mindent úgy csináltam ahogy le volt írva, anya is felügyelt. Aztán még egy elvileg nagyon egyszerű banántorta készítését is megkíséreltem, de az borzalmas lett... Nem sikerült csomómentesen elkevernem, és a krém amit készítettem rá, egyenesen borzalmas volt. Az állag, az íze... Muffint is próbáltam, az is lapos lett, nem tudom miért, és ki is fojt a helyéről, és az íze sem volt olyan jó. Pedig több receptet is megpróbáltam. És amikor apának akartam bögrés csokitortát csinálni, ami elvileg teljesen kezdőknek való, azt úgy ahogy volt, lehetett kidobni, mert ehetetlen volt. Ezért gondoltam, hogy inkább nagyon nagyon egyszerű receptekkel próbálkoznék, amiket ti ajánlotok. Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2015. márc. 24. 20:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Keksz szalámi.
2015. márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Palacsinta.

A többit meg ne add fel, gyakorlat (t)eszi a mestert.

2015. márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Remélem nem sértődsz meg, de te nagyon nem lehetsz szerencsés! 15 vagyok, és 12 évesen már kenyeret sütöttem, meg mindenféle kelt tésztát, képviselő fánkot is akár, és mindig, szinte minden sikerült. Azért volt 1-2 olyan dolog, ami nem sikerült elsőre, de én nagyon otthon érzem magam a konyhában. Lépj be facebookon tortás csoportokba, pl. van a Torták, sütik házilag. Ott nagyon sok tippet írnak le, és nagyon sok ötletet, kedvet meríthetsz onnan. Kezdd a legegyszerűbbekkel, és így haladj, ne akarj egyből macaront sütni! Majd belejössz egyszer, türelem.
2015. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

keksztekercs, kókuszgolyó..

vagy veszel kész piskótát leöntöd kész pudinggal és arra teszel gyümölcsöt :D

2015. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Epres poharas desszertet szoktam csinálni, mikor gyorsan kell valami nagyon egyszerű.

Veszel egy csomag kekszet (valami omlósat), egy nejlonzacsiba raksz belőle, sodrófával vagy húsklopfolóval összetöröd.

Kb. 2,5-3 deci tejszínt felversz egy evőkanál porcukorral, aztán belekeversz kb. 100 g natúr krémsajtot (nem a szendvicskrémet, hanem a sima fajtát) vagy mascarponet. Ezek után teszel még bele porcukrot apránként, közben kóstolgatod, hogy mennyire legyen édes. Nem kell bele sok.

Aztán veszel egy csomag fagyasztott gyümölcsöt. Én epret szoktam, de mással is biztos finom lenne. Kipakolod egy kistányérra és hagyod kiolvadni. Levet fog ereszteni, de azzal semi gond.

Most keresel kis poharakat vagy ahogy én szoktam, borospoharakat és összerakod a desszertet. Az aljába egy kanál összetört keksz, aztán mondjuk 2 kanál krém, eper (én a levéből rá szoktam locsoni mondjuk egy kiskanállal), rá megint egy kis keksz, megint krém, megint eper és egy pici lé. Nekem itt nagyjából teli a pohár. Az eperre egy nagyon pici keksz morzsát szoktam tenni, aztán ha marad, akkor egy kiskanál krém és csokireszelékkel megszórom.

Szépen berakod őket a hűtőbe, aztán mikor desszert idő van, akkor lehet enni. :)

2015. márc. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tiramisu, muffinok.
2015. márc. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Márciuska ***** válasza:

Öntött tésztás (piskóta jellegű) sütik egyszerűek, és szinte mindig sikerülnek. Liszt, cukor, sütőpor, tojássárgája összekever, felverni a tojásfehérjét, belekeverni, öntsd tepsibe, és be a sütőbe. Mindig ahány tojás, annyi evőkanál cukor és liszt legyen benne. Csak arra kell vigyázni, hogy előmelegített sütőbe tedd, előtte kend ki olajjal a tepsit, és az első tíz percben, amíg sül, ne nyisd ki a sütő ajtaját! A liszt egy részét kicserélheted darált dióra vagy kakaóra, csepegtethetsz bele rumot vagy vaníliaaromát, dobálhatsz bele gyümölcsöt, és ha megsült, kenheted lekvárral, csokiöntettel. Ezerféle változata van!

Vagy ajánlom a hidegen készíthető sütiket, keress rá a neten, pl. keksztekerecs! Ezeket nem lehet elrontani, általában csak összekevered a hozzávalókat, és bedobod a hűtőszekrénybe. Pl. Egy doboz aljába rakj babapiskótát, öntözd meg rummal és tejjel, öntsd le vaníliapudinggal, és szórd meg csokireszelékkel. Be a hűtőbe egy éjszakára, hogy összeérjen. (Csak tegyél rá fedőt, hogy ne legyen a hűtő sütiszagú...) Isteni finom! Ha pl. puncspudinggal és mazsolával megszórva készíted, az máris egy másfajta süti.

2015. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!