Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Darálós kekszet hogyan érdemes...

Darálós kekszet hogyan érdemes egyedül csinálni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy korábban ez nálunk mindig kétszemélyes munka volt: valaki tekerte a darálót folyamatosan, a másik pedig vagdosta a darálóból kijövő masszát, szóval az egész olyan volt, mint egy jól működő gépezet. Most egyedül szeretnék csinálni ilyen süteményt, viszont nem tudom, mi lenne a leghatékonyabb módja. Nagyon-nagyon lassúnak tűnik, ha arra gondolok, hogy tekerek egyet-kettőt, majd én vágom le a tésztát minden egyes csíknál, ráadásul a csüngő tészta levágva szerintem nem lesz olyan szép, mint amikor a másik ember a kezébe tudja irányítani egyből a kijövő masszát.
2014. dec. 17. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:
És ha pl ahol jön ki a tészta, oda tartasz alá egy keskeny de hosszú tálcát, egyik kezeddel tekered a darálót, a másikkal meg lassan húzod távolabb a tálcát, így a tészta csak ráfekszik. Amikor a tálca végére érsz, megállsz, felszeleteled és pakolhatod a sütőbe. Legalábbis én így oldanám meg.
2014. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de a daráláshoz sajnos két kéz szokott kelleni, mert a tésztának nincs elég súlya, és az egyik kézzel folyamatosan nyomni kell a masszát a darálóba, a másikkal pedig tekerni a kart.


Elnézést amúgy a béna kérdésért, de kezdő vagyok konyhai témákban :)

2014. dec. 17. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!