Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Felengedett fagyasztott halat...

Felengedett fagyasztott halat meddig lehet tárolni?

Figyelt kérdés

2 napja vettem fagyasztott alaszkai halfilét.A legnagyobb részét megsütöttem aznap,viszont a maradék már nem fért be a fagyasztómba(azt hittem,több hely lesz benne),ezért simán betettem a hűtőbe.Ennek ma 2.napja.Meg lehet ebédre csinálni azt a halat még?Szépnek tűnik,jó az illata.

Még csak most vetem bele magam az önálló életbe és főzésbe,bizonytalan vagyok egyes dolgokban még.

Anyukám biztos kidobná már,azt tudom.Ti mit gondoltok?



2015. ápr. 1. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Én is kidobnám :)
2015. ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Egészen biztosan meg lehet még ma csinálni, ne aggódj.

Én a múltkor kivettem a fagyasztómból a halat, de aztán úgy alakult, hogy én is csak 2 nap múlva készítettem el, pedig nem így terveztem. Kirántottam, jót ettünk belőle, sőt még kirántva is maradt, és az még kb. plusz 2-3 nap múlva fogyott el, és semmi bajunk nem lett. :)

2015. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni, de ma feltétlen.
2015. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Teljes nyugalommal elkészítheted még ma. Jól nyomkodd ki a kiolvadt vizet belőle, és akár sütve, akár rántva is elkészítheted.

Nem kell kidobni mindent azonnal, főleg, ha a hűtőd megbízható.

2015. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A romlott hal gyakorlatilag sohasem okoz ételmérgezést, ugyanis a romlás kezdetén már erőteljes szag keletkezik, amit mindenki észre vesz. Azt írod, hogy a szaga jó, véleményem szerint nyugodtan fogyaszthaó.
2015. ápr. 2. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Még tegnap elkészítettem,nagyon finom lett.:) Örülök,hogy nem dobtam ki.

2015. ápr. 2. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!