Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem egy avokádót, hogy...

Vettem egy avokádót, hogy megkóstoljam. Magában semmi íze sincs, viszont nagyon zsíros. Azonban hallottam, hogy lehet avokádó krémet készíteni belőle? Az finom? Valaki tud egy bevált receptet?

Figyelt kérdés

2015. márc. 8. 23:30
 1/8 anonim válasza:
Már ha csak megsózod is finom. De rengeteg receptet találsz a neten. :)
2015. márc. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak krémhez receptek:

[link]


Itt pedig saláta receptek:

[link]


Ismerek olyat, aki szendvicsbe teszi az avokádót, és úgy eszi, de én eddig csak salátába és krémbe használtam.

2015. márc. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mi is vettünk megkóstolás céljából. joghurtba lett beleturmixolva, meg áfonya is, tök finom volt. de csak önállóan az avokádó íztelen akármi.
2015. márc. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy szoktuk, hogy meghámozzuk, a belét egy tálba belevágjuk, ott összenyomkodjuk vagy összeturmixoljuk, és utána ízesítjük: kerül még bele olívaolaj, fokhagyma, só, bors, fűszerpaprika és/vagy csilipaprika, citrom és/vagy zöldcitrom. Pirítósra kenve nagyon finom. Nálunk akár hat-hét avokádó is elfogy egy kiadósabb vacsora során, pedig csak ketten-hárman szoktuk enni főleg.
2015. márc. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Általában éretlenül árulják az avokádót, aki úgy kóstolja, egy életre elmegy a kedve tőle. Pár napig hagyni kell, amíg a bele puha, villával könnyen áttörhető lesz. Gyorsítani lehet az érést, ha egy banánnal együtt beleteszed egy papírzacskóba, így egy nap alatt is megérik. Én sóval, borssal, citrom (lime) lével és sok fokhagymával szeretem.
2015. márc. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az érett, puha avokàdónak van egy enyhe íze. Sóval, borssal, fokhagymával, olívaolajjal nagyon finom. De bármilyen zöldfűszerrel megszórva is, nyersen vagy sütve. A mag helyére tokást ütve lehet sütni vagy különféle sajtokkal pl. Goronzola és dió vagy parmezàn mozzarella és koktélparadicsom, mindenhogy finom.
2015. márc. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak avokádós receptek!:


[link]


Mi is egy nagyon finom avokádós krémet szoktunk belőle készíteni, pirítós kenyérre kenve.

2015. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 nagyobb avokádónak kikaparom a belsejét, összetöröm villával, belekockázok egy fél paradicsomot, 1 fél felkarikázott újhagymát, só, bors, citromlé. Összekeverem és pirítóssal eszem. IMÁDOM
2015. márc. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!