Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezt a kínai receptet vajon én...

Ezt a kínai receptet vajon én is el tudnám készíteni? (link lenn)

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok

[link]


2014. aug. 29. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem nehéz elkészíteni, de pár tanács:


Elöször mindent darabolj fel, és külön tányérokra tedd, aszerint, hogy mi mikor kerül a wokba.


Másodszor a tésztát fözd emg elöre, és pirítsd meg, utána tedd félre. Így a végén csak fel kell forrósítani az többivel.


Harmadszor ne rázogasd a wokot (mert azt csak gyakorlattal tudod rendesen), hanem kevergesd meg idönként fözökanállal.


Negyedszer: kínai ételbe ketchupot (meg rozmaringot) tenni nem szokás, mert egyrészt nem ismerik, másrészt nem is illik az ízvilágba. Helyette tegyél apróra vágott fokhagymát, darált köményt, meg kb 1 dl vizet.


Ha mindent elöre összekészítesz, akkor nem lesz semmi gond. Csak figyelj, nehogy megégesd magad.

Sok sikert!

2014. aug. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Én még a pirított tészta készítésétől kicsit félek, inkább a sima párolt rizs köretet gondoltam hozzá, azt egyszerűbb elkészíteni.

2014. aug. 29. 13:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, csak most laáttam a válaszodat.


A párolt rizs is jó hozzá, de természetesen nem pergös, hanem ragacsos formában illene hozzá.


A pirított tészta igen egyszerü, a megfött tésztát kevés zsiradékban kevergetve sütöd, amíg kis színt kap. Eredetileg ennek az a célja, hogy a másnapos, kihült tésztát felmelegítsék - mivel akkoriban nem volt mikro :)

2014. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!