Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom, különleges, de viszonyl...

Finom, különleges, de viszonylag könnyen és hamar elkészíthető menü?

Figyelt kérdés

Szeretném meglepni Páromat, de nem igazán van ötletem.

Nem vagyok főzőzseni, csak egy pasi, szóval tényleg valami egyszerű menü kéne.



2015. ápr. 10. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Őőő, mid van otthon, és ő mit szeret?! :) Ez azért nem mindegy.
2015. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Könnyen, hamar egyszerűen: veszel foltos tőkehalat végszükség esetén afrikai harcsát (mindenképpen filéről van szó), sózod, borsozod és bazsalikommal behinted. Kevés vajat és egy dl fehérbort öntesz egy tűzálló edénybe. 180 fokra előmelegített sütőben, lefedve, 30 perc alatt kész.


Köret bármi lehet, ami könnyed: a szerecsendiós, krémes, vajjal készített krumplipürétől a gratinig minden. Ez utóbbi: chipsvastagságúra szeled a krumplit, beteszed egy másik tűzálló edénybe, sózod, borsozod alaposan, összekevered. Ráöntesz 2 dl tejszínt, a tetejére teszel pár darabka vajat, s egy órán át sütöd.


Könnyen elkészítheted, könnyed ételpárosítás, nem nagyon szokatlan, de mégsem hétköznapi.


Bármilyen fehérborral kínálhatod.


Desszert gyanánt: még nincs szezonja, de nyugodtan vehetsz egy doboz epret. Vízgőz fölött (nagyobb lábas félig vízzel, tetejére egy kisebb lábas, aminek alja nem ér bele a vízbe) megolvasztasz csokoládét, belemártod az epreket, amiken rajta hagyod a szárát is. Hűtőben elvan másnapig, tehát előző nap elkészíthető. Ehhez egy könnyű habzóbort adj, ne pezsgőt.


Kevés munka, sok dicsőség ;)

2015. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát az lesz itthon, amit veszek :) Holnap estére tervezem a vacsit, és majd reggel vásárolok be hozzá. Igazából szeret mindent, húsokat, hal és vadételeket főleg. Meg a csokis, túrós dolgokat.
2015. ápr. 10. 16:27
 4/11 A kérdező kommentje:
2. Köszi ez tényleg jól hangzik!
2015. ápr. 10. 16:29
 5/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: szívesen :)
2015. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Kevés vajat és egy dl fehérbort öntesz egy tűzálló edénybe."

Hülye kérdés, de a vajat megolvasztom és beleöntöm az edénybe, vagy kikenem vele?

2015. ápr. 10. 16:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Kikened vele. :)


Desszertnek:

[link]

2015. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Azt hiszem ez a süti tetszene Neki, ugyhogy megpróbálom ezt is. Legfeljebb ha nem sikerül ott lesz az eper.

2015. ápr. 10. 17:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszeru es igazan tavaszias a tejszines majorannas csirke! Azert szuper, mert egyszerre elronthatatlan es akarmikor keszitettem mindig oriasi sikere volt, azonnal elfogyott.:) Ha erdekel a recept szivesen elkuldom, de a neten is rakereshetsz, hiphopp elkeszul. Koretnek szerintem parolt jazminrizs a legjobb, esetleg vadrizs ha szeretitek. De krokett is passzol hozza, mert eleg szaftos.

Desszertnek turokremtortat gondolok (sult turokrem az egesz, osszekevered habverovel, suto es kesz.:)) A tetejere malna, ribizli, afonya, eper, szeder kozul barmi mehet, de csak talalasnal tedd ra. Leheletnyi porcukor es ennyi.

2015. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget! Jól sikerült a vacsora :)
2015. ápr. 12. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!