Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házilag hogyan lehet krémes...

Házilag hogyan lehet krémes fagyit csinálni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 14. 18:12
 1/4 anonim válasza:
70%
Egyszerű. Bàrmilyen ízű fagylaltot szeretnél , vàlaszd ki a fő alapanyagot pl ha vanilia fagyit szeretnél , vaniliacukrot,vagy ha csokisat ,csokit ; adj hozzà tejet és tojàst (a pontos mennyiséget nemtudom , de sok oldalon írja) ezeket keverd össze (kanàllal vagy mixerrel, a lényeg ,hogy jól össze legyen keverve ) . Tedd be a fagyasztóba , 2 óra múlva vedd ki és keverd jól meg , utàna ismételd ezt meg minden félóràban , kb 4-5 óra múlva (miutàn először 2 óra , aztàn minden fél óra utàn megkeverted ) kész van
2015. ápr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

A tojást kihagynám...

egyébként a fagylaltkészítés lényege, hogy folyadék halmazállapotú ízes anyagból folyamatos fagypont alá hűtés (fagyasztott edény) és folyamatos keverés mellett kialakul a fagylalt.

2015. ápr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Házi fagyi sajnos sosem lesz annyira lágy és krémes, mint a bolti, az tele van mindenféle mesterséges szarral, attól nem fagyott állagú -18 fokon sem. Én habtejszínbe teszem a csoki/fahéj/gyümölcs/stb ízesítést, mézzel édesítem és felverem tejszíhabbá, azt rakom a mélyhűtőbe. Ahogy írták, a lényeg a gyakori kevergetés, és kis trükként lehet alkoholt adni hozzá (rum, vodka, stb.), mert az csökkenti a fagypontot, így -5 fok körül is lágy lesz már.
2015. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz kézműves fagylaltban igazi vaj van. Bárcsak lehetne nálunk is ilyen mennyei fagyikat kapni! Életem legfinomabb fagyiját Korfun ettem, az volt a legolaszabb fagyi :-), amit eddig kóstoltam...
2015. ápr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!