Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell csinálni a gyros-h...

Hogyan kell csinálni a gyros-hoz a csípős szószt? A fehér szósz az pedig tzatziki öntet? Abba lehet tenni fokhagymát is, vagy azt már másként kell csinálni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Készítesz egy híg besamelt + erőspista


vagy hamisbesamelt,vízből lisztből,vegetából,tejfölből + erőspista


A tzatziki az tzatziki semmi köze a szószokhoz.


A fokhagymás ugyanúgy készül,mint a csípős,csak logikusan fokhagymával.


1 szakács

2010. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Én a csípőset is kis joghurttal,meg erős pistával szoktam csinálni. Összekeverem és kész.
2010. febr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
A fehér szósz nálunk natúr joghurt fokhagymával. A csípős pedig erős pista egy pici vízzel hogy hígabb legyen.
2010. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Én így szoktam:

tejföl

majonéz,

kevés ketchup,

fokhagyma,

cukor,

kis erőspista

2010. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Nálunk a gyros-osnál kétféle öntet van. Kapros és fokhagymás. Nekem a fokhagymás annyira ízlett, hogy megkérdeztem tőle a receptjét. Parancsolj:


-tejföl és joghurt összekeverve

-oregánó

-petrezselyem

-bors

-só

-fokhagyma


Jó étvágyat!

Jaa a csípős szószt sajna nem tudom...

Majd legközelebb azt is megkérdem :DD

2010. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
nálunk is erős pista felvizezve, a csípős szósz, és szoktam csinálni fokhagymás-joghurtos öntetet:)
2010. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
A 4-és válaszoló receptje a legjobb szerintem. Erősen ajánlom mindenkinek. Az arányok körülbelül amiket én használtam: sovány tejföl ~400-500g, 3 evőkanál ketchup, 7 evőkanál majonéz, 1 teáskanál porcukor, pár csepp csípős szósz, de lehet helyette erőspista is, só, bors, fokhagymagranulátum. A mennyiségeket persze ízlés szerint lehet variálni, ha túl erős lett az íz mert valamiből sok ment bele, akkor több tejfölt adsz hozzá. Ebbe a keverékbe raktam 2 paradicsomot, 1 kígyóuborkát, és másfél vöröshagymát apróra vágva.
2020. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!