Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket készítsek a...

Milyen ételeket készítsek a páromnak, amiket könnyen lehet csomagolni/felmelegiteni stb?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozik, és a szálláson nincs rendes konyha, mikrot tud csak használni, de abban azért nem lehet főzni meg ideje se lenne, és a szivem szakad meg, hogy nem eszik rendes főtt ételt. Szóval gondoltam lefőzök neki előre egy heti adagot, amit csak elvisz.


De nem tudom milyen ételek jöhetnek így szóba: tartós, kiadós, mikrózható, könnyen csomagolható... a fagyasztást nem tudom, mert az utat kibírná, de azt nem tudom fagyasztója van-e...


2015. máj. 14. 01:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nincs fagyasztó, hűtőben meg nem lehet 1 hétre főzni. Főzz neki, amikor megy, és 1-2 napra tud vinni.



De miért nem eszik főtet? Vegyen kifőzdéből. Ok, nem home made, de a semminél jobb.

2015. máj. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nincs rá ideje, max éjjel nappali pl. Mcdonalds jöhetne szóba, ami van is a környéken, de olyan nem eszik.


Hát talán nem is egy hétre, de olyan 3 napra gondoltam, 5. este már itthon van.

2015. máj. 14. 02:26
 3/19 anonim válasza:
43%
Menjen étterembe.
2015. máj. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%

1. Fött étel nélkül is meg lehetelni, semmi, de semmi baja nem lesz töle senkinek, az csak babona, hoyg anélkül megbetegszik valaki.


2. Mindenhol lehet félkész-, készételeket venni, és utána amikor éppen kell, mikróban megmelegíteni. De rengeteg salátafélét is lehet készen kapni, azt még melegíteni sem kell és legalább egészséges.


3. Megfözött ételt "magával vinni" elég értelmetlen, mert két nap múlva már megromolhat és romlott ételt enni sokkal ártalmasabb, mint nem-föttet. Ha egy hétig eszi azt, amit lefözöl neki, akkor garantáltan belebetegszik.


4. Ha annyira akarna, tudna magának fözni, akár a mikróban is el lehet mahdnem mindent készíteni. De a legtöbb fe´rfi böven elvan fött étel nélkül is.


5. Nem írtad, hol van az "külföld", de kizártnak tartom, hogy semmilyen lehetösége sincs arra, hogy olyan ételt egyen, amilyet akar.

2015. máj. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Ha csak tésztát főzne ahhoz akár egy vízforraló is elég, de a normál tészták ettől nem főnek meg rendesen, szóval ajánlom a rizstésztát, ami ugyan csak tiszta keményítő, de könnyen megfőzhető. Elég csak vízbe dobni.
2015. máj. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha fagyasztó nincs akkor sajnos egy hétre előre nem lehet tervezni. Ha viszont van akkor gyakorlatilag bármi jó.
2015. máj. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
pörkölt tésztával, paprikás krumpli, pásztortarhonya, sült húsok rizzsel, gulyásleves
2015. máj. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Akármelyik étterembe bemegy egy ételhordóval, és az étlapról egy menüt kér elvitelre. Annyi ideje csak van, hogy megvárja míg belerakják!!!
2015. máj. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem tudom, én egyetemista vagyok, anyukám minden hétre főzött nekem előre. Minden hétvégén vittem le az adagot, és pénteken meg hoztam haza a műanyag dobozokat és üvegeket.

Anyukám 3 napra főzött mindig, de igazából bármit: főzelék, tészta, hús, egytálételek, levesek, bármi kibírt 3 napot, de a spenóton kívül még 4-et is.

A köretet és a húst mindig külön dobozba csomagolta, a főzelék befőttes üvegbe ment, mellé külön a feltét. A tészta is külön doboz, a szósz kis erős pistás befőttes üvegbe.


Ha hűtő van, akkor nem lesz baja a kajának, hidd el. Nem tudom, mennyi ideig utazik, de nekem kb 4 órát nem voltak hűtőben a kajáim, csak egy ilyen hideget megtartó táskában, és sose romlott meg egyik sem, még a legnagyobb melegben sem.

Ha messzire megy a párod, akkor javaslok egy hűtőtáskát jégakkuval, és akkor szerintem nem lesz baj.

2015. máj. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Étterembe nem tud menni, mint írtam, mire végez minden bezár, ráadásul nem is nagyvárosban van.

Az ebédszünetében meg távol van minden éttermi lehetőségtől.


Persze, meg lehet élni főtt étel nélkül, de ő szeret rendes kaját enni.


Magának főzni szintén az időhiány miatt nehézkes, 12-16 órás munka után én se akarnék főzőcskézni, pláne így.


Plusz milyen már, hogy elmegy dolgozni én meg közlöm vele, hogy "nem főzök rád, menjél étterembe..."


Többieknek köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek :)

2015. máj. 14. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!