Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek pénteken a húsmente...

Mit főzzek pénteken a húsmentes a böjt miatt?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Paradicsomleves,borsó,zöldbab stb,leves.

Tésztafélék,túrógombóc.Rakott kifli tojással,gombával.Zöldbabfőzelék beleütött tojással.

2010. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyan nem értem, hogy mi miatt lesz húsmentes böjt, de javaslom a paradicsomlevest sajtos tejfölös tésztával :) Hogy tetszik?
2010. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elrontottam a kérdést,valami húsmenteset a böjt miatt.A dédikre is én főzök és a mama nem eszik húst pénteken húsvét előtt! Húshagyó péntek vagy valami hasonló!
2010. febr. 24. 22:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Levesek: krumplileves, zöldborsóleves, paradicsomleves, köménymagos rántottleves, tojásleves, sóskakrémleves, karfiolleves, karalábéleves, zellerkrémleves, sajtkrémleves, hagymakrémleves


Főételek: sajtos tészta, milánói (paradicsomos-gombás) spagetti, derelye (lekváros vagy túrós)és nudli, túrógombóc, darás(grízes)tészta, zöldborsófőzelék tükörtojással, spenót/sóska vízbenfőtt krumplival, tükör/főtt tojással, lecsó rizzsel, túrós csusza, rántott sajt/brokkoli/karfiol rizzsel/krumlipürével


Remélem, találsz közte kedvedre valót :=)!

2010. febr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Húshagyó kedd van csak.

Attól kezdődik egy böjt, nagyszombatig. Péntek, a keresztrefeszítés napja. Ebben az időszakban így azokon a napokon böjtöt tartanak.

Főzelékeket is csinálhatsz tojással, bármt, spnót, sóska, végtelen a lehetsőégek száma. tojással meg kenyérrel tök jól eltelít, én nem is gondokodnék sokat.

2010. febr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Válassz kedvedre a receptek közül:


[link]

[link]

2010. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gombapörköltet.nálunk az lesz:)
2010. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!