Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a receptje annak a pitének...

Mi a receptje annak a pitének amit annó dédöreganyám sütött?

Figyelt kérdés
2015. máj. 21. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért erőltesd meg magad és kutass az emlékeidben. Egyáltalán milyen pite volt, almás, túrós, meggye, vagy mi van az emlékeidben.

Így senki nem tudja kitalálni a gondolataidat.

2015. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mégis mi ezt honnan tudnánk?:):)Ha ettünk volna belõle, biztosan meg lenne a válasz.:):)
2015. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem csak trollkodsz, akkor milyen formája, tésztája, tölteléke volt? Mert így bizony nehéz segíteni :D
2015. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3110 találat jött ki a keresőben: "nagymama pitéje" kifejezésre.


Ezekből néhány itt van:

[link]


Lehet válogatni, talán rátalálsz nagyid pitéjére is!

2015. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából én ettem belőle, de anyám mondta hogy mazsolás és olyan "szivacsos" volt. Anyám szerint hasonló a tésztája a piskótáéhoz.
2015. máj. 22. 14:29
 6/9 A kérdező kommentje:
Akarom mondani NEM ettem belőle...
2015. máj. 22. 14:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Na akkor írok neked egy egyszerű receptet Horváth Ilona szakácskönyvéből. lehet, hogy még a dédnagyanyád is olvasta anno, de anyukád biztos.

A szerző lepénynek írja, de szerintem se nem lepény se nem pite, valami piskótaszerűség, de nagyon egyszerű.Eredetileg zsírral készül, de ki lehet váltani vajjal6margarinnal végső esetben 1 dl olajjal is. ja és kakaós. a mazsola csak plusz benne, ha azt szeretnél.

Hozzávalók: 25 deka liszt, 25 deka cukor, 2,5 deci tej, 1 tojás, 5 deka zsír vagy egyéb zsiradék(fél margarin, 10 deka vaj, vagy 1 deci olaj )1 egész sütőpor, 2 jó evőkanál

keserű kakaópor.

A zsiradékot a tojással, cukorral elkeverjük, bele a sütőporos liszt,tej, kakaópor.

Egy közepes -sütőpapírral bélelt, vagy zsírozott, lisztezett- tepsibe öntjük, előmelegített sütőben kb 35 percig, tűpróbáig sütjük.

Na ez az alap, de lehet bele mazsolát keverni, sütésálló lekvárdarabokat, vagy akár meggyel is meg lehet szórni.Kis fahéj is mehet bele, aki szereti.

Önmagában is nagyon finom, de szétvágva, valami finom lekvárral is meg lehet kenni.

Szitált porcukorral szórjuk meg tálaláskor.

Végtelenül egyszerű, de nagyszerű :)

2015. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Azt mondja anyám hogy lehet hogy ez az, de nem kakaós volt. Ki fogjuk próbálni kakaó nélkül. (Egyébként tényleg van Horváth Ilona szakácskönyvünk)

2015. máj. 22. 23:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Hello, ha kihagyjátok a kakaót, akkor csináljátok 30 deka liszttel, mert a kakaó szárazanyagtartalma hiányozni fog, és lehet, hogy lágy marad.

Ha majd kipróbáltátok, légy szíves írj ,hogy milyen lett.

Van egy finom olajos piskóta receptem is, ami valójában gyümölcstorta alap, de megduplázva egy tepsi sütinek is nagyon finom.

Üdv:)

2015. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!