Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány kiló 10 főre elegendő...

Hány kiló 10 főre elegendő csirkemell filé?

Figyelt kérdés

2015. jún. 6. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

attól függ mit csinálsz belőle


egy adag natúr sült csirkemell 12-14 dkg (nyersen)

egytálételhez ennél kevesebb egy kicsit

2015. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Én nyersen számolnék 1 főre 20 dkg-ot = 2 szeletet, ha megsütötted akkor lesz belőle kb. 14-16 dkg + a köret = kb. egy evésre elegendő. Persze ez függ attól, hogy mekkora étvágya van a társaságnak, nagyétkű férfiak, vagy viszonylat sok gyermek, stb. stb.
2015. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Számítanak az emberek és az ételek is...

Ha csak azzal kéne jóllaknom, akkor a kalóriatartalma alapján kéne egy kiló, bár mivel nem vagyok hajlandó csirkemellet enni, nulla a szükségletem.

Ha vannak más ételek is, vagy nem arról szól a dolog, hogy mindenki jóllakjon, akkor egy kis adag is jó lehet. Bevallom, nem értek hozzá, de biztos vagyok benne, hogy a fentiek sokat számítanak...

2015. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

10 deka nyers hús egy emberre? LOÁL


Egy csirkecombot még a menzán is adnak enni az embernek, és azok nyersen 25 dekásak..


Nem tudom milyen összetételű az a 10 ember.. Egy csirkemell, nálunk két embernek elég. Egy csirkemell pedig 70-80 deka nyersen. Így tehát 10 emberre 8 kiló.


De ha grillezünk, és piálunk, akkor mi férfiak jóval többet is meg tudunk enni, mint egy fél csirkemell.

2015. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zolidobos ***** válasza:
53%
Én egy evésre, felnőtteknek, egyedüli fogásként 30 dekával kalkulálnék személyenként. Plusz köret, plusz savanyú.
2015. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egy csirkecombot még a menzán is adnak enni az embernek, és azok nyersen 25 dekásak.. "


Még jó, hogy mell filéről szól a kérdés, és nem csontos combról, aminek a bontási aránya 45-50%, úgyhogy a 25 deka csirkecombon kb 12 deka hús van. ( LOÁL )


(A darabra számoláshoz nem fűzök semmit, tekintve, hogy 25 és 75 dekás csirkemellet is láttam már...)


Egy "menüs" adag csirkemell kb 10-14 deka.

Étteremben, normál adag csirkemell 16-18 deka.

Körettel, savanyúsággal ez elég.

Grillezve, kevés körettel, nagyétkűeket, és repetát is beleszámolva 25-30 dekával számolnék.

2015. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

"Így tehát 10 emberre 8 kiló. "+ köret+leves+desszert

nem is értem miért van a magyarok 35-40%-a elhízva

2015. jún. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyersen 20-25 deka színhússal számolnék, persze ha csontosat veszel azzal többet számolj.

Szóval maximum 2-2,5 kilót vennék.


A 8 kilós ötlet meglehetősen beteg, ki a fene eszik meg egyedül kb. 70 deka színhúst körettel egy evésre? Te jó ég...


A menzás idiótának meg üzenem, hogy a comb fele kb. csont, tehát azon is ugyanúgy 14-16 deka színhús van bőrével, tehát reális, amit mások is írtak: nyersen 20-25 deka...

2015. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 fradika71 válasza:

"Egy csirkemell, nálunk két embernek elég. Egy csirkemell pedig 70-80 deka nyersen. Így tehát 10 emberre 8 kiló."

Hogy a faxba jött ki az a 8 kg? :):) Egy csirkemell 2 embernek elég de biztos ami biztos főzzünk dupla adagot a másik 4 kilót majd megesszük a jövőhéten :D

2021. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!