Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen ételeket-akár egy...

Ti milyen ételeket-akár egy menüt-hoznátok ki 1000 kalóriaból?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül diétásat, hanem úgy általánosságban.

2015. jún. 19. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

1000 kalória = 1 kcal


Biztos vagy benne, vagy ennyit akarsz?

2015. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Egy napra, egy főnek?


megsütnék fél kiló pulykamellet egy sütőzacskóban = 700kcal


hozzá saláta - pl paradicsom, olivaolaj és jégsaláta uszkve fél kg az kb 220 kcal

+ kb 35-40 g rizst megfőznék az olyan 120-150 kcal

2015. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg salaátajellegü étel belefér, amennyiben a majonézt, tejszínt, tejfölt kihagyod az öntetböl és az olajat is erösen korlátozod.

A sovány(abb) húsok grillezve, sütözacskóban vagy pici olajjal serpenyüben átsütve szintén nem sok aklóriát tartalmaznak.

A zöldségfélék szintén mehetnek akár párolva, akár nyersen, még a "kalóriadús" zöldségfélékböl, mint a zöldborsóból is 1,2 kg, kukoricából 1 kg, sárgarépából 2,5 kg kellene az 100 kcalhoz - ennyit pedig egyetlen ember sem egyik meg együltö helyében. A többi zöldségböl meg 5-10 kg körül kellene fogyasztani legalább.


A zöldséglevesek szintén nem sok kalóriásak, ha nem teszel bele rántást/habarást és vagy semennyi, vagy csak kevéstésztát - egyébkent ugyanolyan jóízüen meg lehet enni tészta nélkül, szerintem nem hiányzik bele, ha ele´g sok a zöldségféle.


A tojás szintén mehet (egy db kb 80 kcal), de ha zsiradékban sütik, akkor azt is bele kell számolni, ami könnyen több lehet, mint a tojás - egy evökanál olaj 100-110 kcal között mozog.

2015. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kötözködött az első, de amúgy igaza van, a kcal kilokalóriát, azaz 1000 kalóriát jelent.


Ennyiből amúgy én valamilyen sovány húst sütnék gyros vagy barbecue pácban párolt zöldséggel, ez még kevesebb is mint 1000 kcal.

2015. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#3: 1,2 kg borsót azért nem nehéz megenni, de ha van benne zsiradék, akkor főleg könnyű :) A répa már nehéz lenne, bár ha muszáj lenne, menne, azt hiszem. Nem kötözködésből mondom, csak szerettem volna megjegyezni, hogy van, aki NAGYON szereti a zöldségeket, nagyobb mennyiségben is.


Hogy mit hoznék ki 1000 kilokalóriából... Attól függ, mi a cél. Ez elég kevés kalória, de megfelelően laktató ételekből azért kijöhet belőle egy étkezés, ha rólam van szó. De akár egy napot is megoldok így.

Én mostanában igazán egysíkú tudok lenni evésötleteknél, sütnék pár tükörtojást s ennék hozzá némi nyers zöldséget, a még magropogóst is vajjal megkenve, fokhagymával. Italnak egy tojástej, desszertnek még mintha beleférne 2,5 dkg vaj 2 deka dióval elkeverve, pár szem málnával. Ez egy elég jó ebéd lenne számomra.


Ha nem itthon eszem, lehetne 4 szezámsüti (nagyobb méretű, púpos muffinok) és 10 pici zsíros bonbon (4 dkg kókusz, 2 dkg kókuszzsír, kevés kender és citromlé). Príma az is. Ezt viszem holnap alkotótáborba, kivéve hogy csak 1 szezámsütim maradt, de úgyis lesz még egy étkezésem.


Más. Fél kiló lazac némi vegyes sült zöldséggel (s valószínűleg nyerssel is, én ilyen), azután aznap sokat már nem is kéne ennem.


Ezek kifejezetten diétásak, többféle értelemben is. Bár nyilván nem mindenkinek, az én diétámban kb. ilyenek a nagyon fegyelmezett és nagyon fogyásra törekvő étkezések...

Nekem a diéta a speckó életmódom, most éppen fogyok vele, de súlytartani és tömegnövelni is ezzel fogok.

2015. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!:) Elsőnek is köszönöm az építő jellegű kritikát. Legalábbis én annak fogtam fel. Zöld kéz ment!
2015. jún. 19. 22:43
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 21:25-ös: a 3-as vagyok újra. Tudom, hogy te rengeteg zöldségfélét képes vagy megenni, de az emberek többsége azért erre nem képes.

Nálunk a családnak készül egy ebéd 1 kg borsóból, pedig két felnött, két gyerek eszi - mi sokkal kevesebb mennyiséggel tele leszünk, és szerintem ezzel a többség így van.

2015. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat!

A kérdező 1000 kalóriát, és nem 1000 kiló-kalóriát ír!!!

2015. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!