Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Erre a hétre van kajára 3000...

Erre a hétre van kajára 3000 ft-unk (2fő), hogyan lehetne kibírni a hetet?

Figyelt kérdés
Van itthon pár dolog, tészták, spenót a fagyóban, fűszerek, de nem túl sok dolog. Olcsó receptötleteket várnék. Előre is köszönöm.

2015. jún. 30. 20:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
akkor most menj ki a konyhába és pontosan írd össze, miből mennyi van, ez egyrészt neked is segíteni fog, másrészt nekem is lesz valami halvány fogalmam arról, hogy miből lehet gazdálkodni.
2015. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így vagyunk mert épp munka nélkül vagyok.

A főzelékfélék elég olcsóak.

Ahol én lakom van egy jó piac meg egy nagyon olcsó zöldséges, most pl. 180 Ft/kg volt a cukkini a tök is 200 Ft. volt kilója.

Ha pesti vagy akkor a Hunyadi piacra érdemes kimenni a gugli térképen megtalálod ott most olcsó a tök és a cukkini a gomba kilója mindig 500 forint alatt van és, ahogy kijössz a piacról és elindulsz a Király utca felé na a Király sarkon van egy nagyon olcsó zöldséges.

Csinálhatod rántva aztán másnap tökfőzelék, majd egy paradicsomos cukkinis cucc tésztára öntve sajttal be a sütőbe, aztán tökből vagy cukkiniből lehet lecsót is csinálni vagy rántotta alá rakni mindegyik laktató.

Vagy veszel a Penny-ben olcsón van pipiropi és rizs vagy krumpli mellé.

Persze a spenóthoz se kell sok és mi mindig nézzük az akciókat és előre tervezzük a heti étlapot.

Amikor le van árazva csirke inkább azt veszünk anyu mindig levágja a mellét azt gyűjtögeti meg a szárnyát és a combját. Ezekből már 3 féle kaja kijön a többiből meg leves aprólék lesz.

Szóval ha leülsz és nekiveselkedsz szerintem hamar rá fog vinni a szükség, hogy olcsó dolgokat kitalálj illetve száz féle képen hasznosítsd.

2015. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
38%
Holnap már jön a fizetés nem? Ma utalják holnap már a számlán van.
2015. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
macok,tócsni,krumplistészta,főzelék leves,krumpliból nagyon sok minden készíthető,májat ha szeretitek az is nagyon olcsó,260ft fél kilo,ami elég kettőtöknek.reszteltmájat tudsz pl csinálni:)
2015. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

3000 forintbòl èn ìgy főznèk:

1.pörkölt farhàtbòl noklival, kb 500ft

2. Kukoricàs rizs ràntott parìzerrel. Multiknàl van fèl kilòs egybe, 250 ft èrt. Kb, 500, ha van otthon liszr meg tojàs.

3. Sàrgaborsò főzelèk, amihez veszel egy darabka kenyèr szalonnàt ès belepirìtod. Kb 600ft.

4. Daràs, kakaòs, tèszta, kb 300ft, ìrtad tèsztàd van otthon.

5. Vennèk a borsòhoz fèl kg csirkemàjat, ès csinàlnèl belőle egy rozottò szerű egytàlètelt. Ha maradt rizs, ez kb, 300ft

hètvègèn a maradèkbòl vennèk daràlt hùst meg krumplit, fasìrtnak meg tört krumplinak. Remèlem tudtam segìteni, bàr lehet nàlatok nem ilyen àrak vannak. Èn a mi boltunk àrai szerint szàmoltam.

2015. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
66%

Sárgaborsó, rizs, zab, tojás, szezonális zöldségek, zsiradék. Extrém olcsón lehet így enni, s elég jókat is.

Én napi 500 alá csak úgy mennék, ha kevesebbet ennék, mivel ketogén paleo étrenden vagyok, de 500 az még könnyű így is (a zsír olcsó kalória, még kókuszzsírból is, de olcsóbból aztán főleg). Annyi persze Nektek nincs, de ha éhezés lenne az alternatíva és nem vonzana pár böjtös nap, akkor megenném az általam soroltakat...

2015. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
79%

én egyszer kiszámoltam mérleggel, mennyire gazdaságos a csirke farhát


Leszedtem róla az utolsó cafat húst is és megmértem - csirkemell olcsóbbra jön ki

2015. júl. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
a legtöbb embernek mondhatod... úgyse hiszik el hogy a csirkemell a legolcsóbb, mert kilóra vesznek nem értékre
2015. júl. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
84%

Valóban elsősorban a krumpli, a liszt + tojás, rizs, tarhonya, májat kapod a legolcsóbban a húsfélék közül!!!


De így már ezekből igen-igen sok mindent tudsz sütni-főzni.


Pl:

nyers krumplit vékonyra szeled, kizsírozod/olajozod a zománcos tepsit, rétegesen belerakod a krumplit, soronként sózod-borsozod. Majd sűrűre kavart palacsintát öntesz rá annyit, hogy teljesen ellepje. Bedugod a sütőbe, tűpróbáig sütöd. Mint a túrós lepényt tudod belőle kidarabolni, egy tányér leves után jó kis nyomtaték.


Veszel fehér káposztát, csinálsz belőle hagyományos dinsztelt káposztát, ezzel töltöd meg a palacsintát!! Négyrét hajtod, bepanírozod és kisütöd. Tört krumpli körettel annyira laktató kaja, hogy csak no!!! :)))

2015. júl. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Borsóleves és grízes tészta, spenót tükörtojással, vagy bundás kenyérrel, sárgarépa főzelék lapcsánkával, tarhanyás burgonya, tojásos galuska.
2015. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!