Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hús mentes étel javaslatok?

Hús mentes étel javaslatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék minél változatosabban fõzni, viszont nem vagyunk túl húsosak, így fõleg ilyen ételeket várnék. Valamit a rántott zöldségeken és a fõzeléken túl. :)

(Sajnos sajt, túró is kizárva tejérzékenység miatt, ha tej kell hozzá, azt megoldom.)



2015. júl. 6. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

vannak jó blogok, nekem ez az egyik kedvencem: [link]

nyáron legegyszerűbb egy saláta, valami kenyérre kennivalóval

2015. júl. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok ezért az oldalért, köszönöm! Már most rengeteg érdekességet találtam, és egészségesen készítik az ételeket, mint én, tej nélkül, kókuszolajjal stb.
2015. júl. 6. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
aszalt paradicsommal töltött gomba zöldséges bulgurral, lecsó rizzsel, lecsóval töltött leveles tészta párnácskák, gombapörköltet megcsinálod, összeturmixolod és ezt töltöd a leveles tésztába, paradicsom főzelék fűszeres sült padlizsánnal
2015. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

- gombás/paradicsomos/borsós/spenótos rizottó

- zöldséges lasagne - besamelt készíthetsz szójatejből vagy ilyesmiről, sajt nem feltétlen kell rá, így a tetejére is besamelt raknék, attól krémes lesz:)

- bármilyen zöldséges tészta vagy rizs, akár rakottasként is: rakott brokkoli, rakott padlizsán, rakott cukkini, stb.

- zöldségekkel töltött héjában sült burgonya

- ratatouille, lecsó

- bulgurral, hummusszal, padlizsánkrémmel, fűszeres krumplipürével, zöldségkrémekkel, stb. töltött bárilyen zöldség pl. paradicsom, paprika, gomba, padlizsán, cukkini, avokádó stb. sütve

- bármilyen krémleves liszttel sűrítve vagy szójatejjel, mandulatejjel pl. édesburgonya-krémleves, paradicsomkrémleves, hagymakrémleves, paprikakrémleves, cukkinikrémleves, stb.

- bármilyen egyéb leves pl. gazpacho, miso leves, minestrone, thai curry leves (kókusztej mehet bele), erdei gombaleves, stb.

- tejmentes palacsinta, quiche, tarte zöldségekkel, pl. spárga, gomba, cukkini

- spenóttal töltött tortellini

- gnocchi paradicsomos szószban

- citromos-fokhagymás sült articsóka, fűszeres pirított karfiol, káposzta, stb. - mellé valami jó kis öntet, saláta mmm:)

- sült zeller, cékla fűszeres zöldségpürével

- chili sin carne

- ázsiai zöldséges tészta, rizs, esetleg tofuval, szezámmaggal

- sült alma, körte rozmaringosan

- lencse/vöröslencse krém spenóttal, karamellizált hagymával

- zöldséges szuflé mellé salátával

- zöldségkrémes padlizsán vagy cukkinitekercsek (serpenyőben 2 perc alatt átsül), vagy mondjuk grillezve mézes-fokgyamás padlizsán, citromfüves cukkini, stb.

- brassói hús helyett gombából


na még sorolhatnám a végtelenségig, de talán elég lesz :D

2015. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sok a jó ötlet! A tej nem gond, itthon szoktam rizstejet készíteni, azzal minden ugyan olyan jó.
2015. júl. 6. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!