Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorbeteg kislánynak milyen...

Cukorbeteg kislánynak milyen sütit süthetnék?

Figyelt kérdés
Sajnos egyáltalán nem értek a cukorbetegséghez, és igaz, hogy találtam recepteket, de kíváncsi lennék a tapasztalataitokra. Cukormentes muffinba például mit tehetnék? Gyümölcs? Dió? Cukormentes kakaópor?

2015. júl. 9. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyjától kérdezd meg szerintem.
2015. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

pl ezeket sütheted

[link]

[link]

[link]

cukor nélkül egyszerűen xilittel, canderellel vagy más édesítőszerrel süthetsz, csak kövesd a receptet és ennyi

2015. júl. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
A cukormentesben is számolni kell a szénhidrátot.
2015. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Cukros ismerőseim esznek rendes cukros édességet is, de számolni kell mindig a szénhidrátokat, ezért kellene az anyjával megbeszélned, pontosan mi van a sütiben.
2015. júl. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem akkor. Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 9. 23:43
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Gyümölcsöt szoktak enni a cukorbetegek is, de ne nagyon cukros legyen... A bogyós gyümölcsök jobbára szénhidrátszegények.

A dió és a kakaópor rendben van (már ha nem allergiás pl. a dióra, ugye...)

Én nagyon szénhidrátszegény sütit sütnék, mert az a legjobb egy cukorbeteg számára, hiába szoktak elég szénhidrátosan enni orvosi utasításra (ilyen napi 160g elég tipikus, pedig egy alacsonyabb érték jobb lenne. persze 160g is csökkentett mennyiség az átlag szénhidrátfogyasztáshoz képest, de azért meg lehet próbálni többet tenni a jó közérzetünkért és egészségünkért). Egy piskótát egész szénhidrátszegényre lehet kreálni nagyon speckó alapanyagok nélkül is... Zöme tojás, a liszt egy része helyett mehet dió, ez elég bevett dolog normál étrendűeknél is... (Amúgy bizonyára totálisan mehet helyette dió, de még sosem próbáltam.)

2015. júl. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól írja. Mehet a liszt helyett teljes mértékben darált dió vagy mandula, mogyoró, egyéb mag.
2015. júl. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

4: Mivel minden cukorbeteg más, ezért valaki egyáltalán nem eszik cukros dolgot.

Tehát meg kell kérdezni anyukát, hogy náluk hogy van, adhat ötleteket is.

2015. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!