Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorbeteg vendéget várnék...

Cukorbeteg vendéget várnék ebéddel, receptet, segítséget kérnék?

Figyelt kérdés

Nagyon szerénykedik, a cukorbetegségét is "fű alatt" tudtam meg, mástól. Így az sajnos nem működik, hogy megkérdezem tőle.


Olyan étellel szeretném várni, ami beleillik az étrendjébe. Ha valakinek van tapasztalata ilyennel, nagyon hálás lennék egy receptért.

Valamilyen egytálételre vagy csőben sült dologra gondoltam, de elakadtam a részleteknél.


2015. máj. 18. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Hát cukorbeteg embernek elég rossz ötlet a nehezebb egytálétel. Eleve ki van zárva szinte a zsírosabb sajt, tejszín, stb. nagyobb mennyiségben való használata, a zsírosság és a töménység is hátrány. Fontos lenne, hogy sovány, alacsony zsírtartalmú húsokból készüljön csak, illetve egészséges hozzávalókból. Tésztát is csak teljes kiőrlésűt használhatsz.



Inkább valami könnyű ételt választanék, és mindenképpen valamilyen diabetikus honlapról vagy könyvből válogatnék.


Itt olvashatsz pl. részletesebben a cukorbeteg étkezésről:

[link]


Egy jó menü pl.

Leves: Egyszerű zöldségleves, zsiradék nélkül, bármilyen zöldségleves, ahol nem tejszínnel hanem a zöldség pürésítésével sürítesz csak (pl. brokkolikrémleves, karfiolkrémleves, stb.), karalábéleves, hideg joghurtleves

Főétel: nyelvhal petrezselymes-mentolos mártásban, zöldséges salátával, vagy éppen fűszeres pulykasült (zsiradék nélkül), grill zöldségekkel. Vagy mondjuk csirkemell párolt fűszeres zöldspárgával és répával.

Desszert: sovány túrókrém vagy natúr joghurtos krém áfonyával, málnával. Sült fahéjas alma.

2015. máj. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Uh, köszönöm, ezek leírás alapján még nekem is kedvemre való ételek. Nem eszünk alapvetően nehéz ételeket, de nem is kell annyira odafigyelni, mint egy diétát tartó embernek.

A hal miattam kiesik, nagyon nem szeretem.


De megköszönöm, ha a szárnyasos ételeknek be tudod linkelni a receptjét!

2015. máj. 18. 20:14
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, tejszíntől nem kell tartania, egyetlen élelmiszer, amire allergiás vagyok, úgyhogy soha nincs itthon.
2015. máj. 18. 20:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt egy recept angolul fűszeres pulykára hozzá illő zöldségekkel. Ugyanezt csirkével is el tudd készíteni természetesen vagy más szárnyas húsával:

[link]


A zöldségeket is nyugodtan lehet variálni, ahogy írtam pl. a répához spárga is jól megy, de a krumpli, hagyma és répa mellé akár párolt sütőtök is finom. Vagy esetleg cukkini, padlizsán.


Ami egyedül lényeges zöldségeknél, hogy lehetőleg alacsony keményítőtartalmúak (mivel a keményítő szénhidrát, azaz összetett cukor) legyenek, ezért pl. krumpliból csak keveset használj, illetve hogy a zsiradékot minimalizáljuk. Itt a receptben is összesen 1 ek. olívaolajat használ fel az egészhez.

2015. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
U.i.: ha esetleg nem tudsz angolul, a receptekkel a google translate is megbirkózik egész érthetően :)
2015. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, az angollal nincs gond. :)


Köszönöm szépen gyors és hasznos segítségedet!

A végén én is áttérek az ilyen ételekre, úgyis fogynom kellene. :)

2015. máj. 18. 21:16
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Bármilyen sült hús, ragu féle, pörkölt szerű tökéletes amit a többieknek is főzöl, mellé pedig köretnek olyasmi amit ő is megehet. Ha tészta, akkor durum vagy teljeskiőrlésű lehet. Ha sült húst készítesz, a mellé nagyon finom köretet készíthetsz zöldségekből, pl. répát, zellert, zöldbabot, gombát (tudom, nem zöldség), céklát, stb. kb. hasábburi nagyságú csíkokra vágod, tepsibe teszed, meglocsolod olajjal, meghinted sóval, esetleg egy kis borssal, és sütőben megsütöd. Nem kell neki sok, 20 perc alatt kész, és nagyon finom. És bőven ehet belőle :)
2015. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Cukorbeteg vagyok, s döbbenten állok a nullára lepontozott első válasz előtt. Az biza teljesen korrekt. 100%-ot érdemelne, nem nullát.
2015. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Én sem igazán értem de mindegy is. Édesapám cukorbeteg, tanulok, olvasok eleget a témáról, hogy néha egy kis örömet okozhassak neki, ha nálunk eszik.


De ha másnak erre az esik jól, hogy nyom egy pirosat, hát legyen.

2015. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Cukorbeteg fiam felesége, ha jönnek általában ilyet készítek, persze variálom de pl.

Zöldség leves és benne kis pulykamell falatkák, tésztát külön készítem hozzá mindenki annyit szed bele amennyit akar.


Másodiknak egy tepsi aljára teszek krumplit, hagymát, paradicsomot, rá csirkemell, csirkecomb, csirkemáj ezeket befűszerezem majorannával, petrezselyemmel, bazsalikommal.


Köretnek párolt bébirépa és brokkoli.


Így mindenki örül, krumplit a család többi tagja megeszi, menyem nem szed ki krumpli, csak zöldségeket.


Desszertnek túró vagy pohár krém idény gyümölcsökkel, vagy szoktam csinálni diabetikus piskótát, meg csokikrémet édesítővel amit korpovit kekszel szoktam tálalni, mindig megeszi mindenki.

2015. máj. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!