Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csülköt szeretnék sütni a...

Csülköt szeretnék sütni a páromnak. Hogyan készítsem el, hogy mind a 10 ujját megnyalja utána? (a fokhagymát nem szereti) Sütőben egészben szeretném sütni. (csont nélküli és nem füstölt csülök)

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én előtte sós vízben szoktam picit főzni, majd jól borsozom (+ bazsalikom, majoranna, egyéb fűszerek, ki mit szeret) "kockásra" bevágdosom a bőrét és tepsiben (kevés zsiradékot és vizet teszek alá) alufólia alatt majdnem készre sütöm. Ja, köré dobálok nagyobbra darabolt krumplit, hagymát, póráhagymát, esetleg répát.


A végén 10-15 perc alatt nagylángon megpírítom, előtte jól meglocsolom a levével.


Ha van római cserép tálad, akkor nem kell előtte főzni, egyben szépen megpuhul (ott a tálat kell beáztatni).

2010. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam én is írni.Kár, hogy ki kell hagynod a fokhagymát, nagyon fog hiányozni belőle :(
2010. márc. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mi ilyet szoktunk csinálni és isteni :)

[link]

2010. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A csülköt ki kell csontozni,tedd bele egy mély tepsibe.A bőrével lefelé,.Fűszerezd-hagyma,zőldpaprika,paradicsom,só,egésszbors,babérlevél.Tölcs hozzá egy pohár vizet,takard be alufóliával.Kb 40p-a sütése utánna vedd ki,vedd le a fóliát,de ne dobd ki,mert az később még kell.Vedd ki a zöldségeket,tedd félre,A husokat fordítsd meg,ha le főtt a szaft,pótold ki,süsd tovább,ne hagy magára,időnként nézd meg.Ateteje piros lessz a többi pedig omlós puha.SZaft a végén is maradjon rajta,-igy nem szárad ki-a tálaláskor felhasználhatod.Ha kész tedd vissza hozzá a hagymát,meg a többit amit kivettél,tálalásig takard vissza a fóliával.Ha melegíteni kellene,locsold meg szaftal.Tepsiskrumpli illik hozzá-ahoz is tegyél egy kis vizet meg zsiradékot,takard be fóliával-én egy időben sütöm a hússal.Paradicsomsaláta vagy kov.uborka lehet még melette.A párom kedvence.ZS
2010. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
19:08-es! Ezt lehet füstölt csülökből? Csak hogy a főzőlevet felhasználnám akkor leveshez...
2010. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!