Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit sütnétek 2 éves kisfiúnak...

Mit sütnétek 2 éves kisfiúnak szülinapra? Nagyon mézes, diós, és tömény édes kizárva. Lehetőleg ne legyen túl macerás.

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom múlt hétvégén sima csokitortát kapott főzött krémmel és nagyon imádta!:)
2010. márc. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A recept lemaradt!:)



Recept típusa Torta recept

Elkészítési idő 60 perc

Nehézségi fok Közepes

Leírás

Hozzávalók Csokis Piskóta: 7 tojás 120 g cukor 140 g liszt 40 g kakaópor Krém: 2 csokis pudingpor 400 g cukor 100 g liszt 0,5 l tej 250 g margarin kakaópor 1/2 csomag sütőpor tortabevonó

Elkészítés A tojásfehérjét habbá verjük a cukorral.Beletesszük a sárgáját, és elkeverjük. Utána beletesszük a kakaóporral összekevert lisztet, és a sütőport.Tortaformába öntjük, és megsütjük.A tej egyik felét felforraljuk,a másik felébe elkeverjük a lisztet és a pudingport.Ha forr a tej,összeöntjük,és sűrű masszává főzzük.Belekeverjük a cukrot. Lehűtjük,majd a vajat beletesszük.Habverővel kihabosítjuk,és beleszórunk egy doboz kakaóport. Megkenjük a tortalapot, tetejét leöntjük felolvasztott csokoládéval.

2010. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Gyümölcstortát.Sima piskótát kettévágod, csinálsz 1 pudingot, megkened vele, a tetejére teszel a kedvenc gyümölcsökből, és leöntöd tortazselével. (ezutóbbi elmaradhat, esetleg díszítheted tejszínhabbal is.)
2010. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Joghurt torta


Egy tálat kibélelsz vaníliás tejben megáztatott háztartási keksszel.


Egy lábasban 6 dl natúr joghurtot, egy étkezési zselatint 10 kanál kristálycukorral felmelegítesz, de nem szabad, hogy forrjon. Leveszed a tűzről és várod, hogy kihűljön, közben néha kavargatod.


Felaprózol ízlés szerint sárgabarackot, ananászkonzervet körte befőttet kis kockákra. 4 dl tejszínt felversz keményre, s amikor a joghurtos massza kihült, akkor gyümölcsöt és a joghurtot beleforgatod a tejszínhabba. Óvatosan, hogy ne törjön nagyon össze. Ezt beleöntöd a kibélelt tálba és beteszed a hűtőbe. Elvileg egy óra múlva ehető, de én a tálalás előtti este szoktam elkészíteni.

2010. márc. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

oroszkrém torta :

piskóta: 8 tojás, 16 dkg cukor(kr.), 20 dkg liszt

töltelék: 10 dkg vaníliás puding, 10 dkg kr cukor, 6 dl viz v. tej a pudinghoz, 5 dl tejszín(én a Hulalát ajánlom), 1 sárgabarck befőtt , de lehet ananász is

bevonó anyag: 5 dl Hulala tejszín

díszités : barack


-sütsz egy piskótát

-a töltelékhez megfőzöd a pudingot , és ha kihűlt hozzákevered a felvert tejszínhez

-rákened a piskótára a krémet és arra teszed a barackot, majd megin krém és barack...sima tejszínnel kell bevonni.

2010. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

fekete erdő torta

piskóta: 8 tojás, 16 dkg cukor, 18 dkg liszt, 2 dkg kakaó (sütőpor)

töltelék: 1 üveg meggybefőtt, 8 dkg cukor, 5 dkg vaníliás cukor

1 liter Hulala tejszín

a pudingot a cukorral és a meggybefőtt levével kell megcsinálni

a tejszínt fel kell verni és 1/3 részéhez hozzá kell keverni a kihűlt meggyes pudingot

és csak betöltöd

2010. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ha esetleg nem érthető ahogy leírtam akk csak kérdezzetek ...:)
2010. márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A második az nagyon jó,ilyen picigyermeknek még nem lehet bármit adni.Ha szereti is és megeszi is a szervezete még nincs felkészülve a felnőtt étrendhez,3éves kora után talán.Sok az aszmás gyermek már kétévesen is,sok esetben ételallergia van a háttérben,ami a nem megfelelő élelem eredménye.Én is tudok egy édességet,hasonló a másodikhoz,de azért leírom.A babapiskótát összetöröm,főtt krémet készítek-vanílliást v csokoládést,összekeverem,hagyom álni egy kicsit.Azután jól összedolgozom,-sűrű massza lessz,tortaformába belenyomkodom és kis időre beteszem a hűtőbe.Később kiveszem-lehet díszíteni,főtt alma vagy kőrteszeletekkel-finom.ZS
2010. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
bár a fekete erdő meg az oroszkrém ...télleg igazából idősebbeknem lenne jó ... akkor én is a gyümölcstortát ajánlom
2010. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok, mindenkinek köszi a válaszokat!
2010. márc. 11. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!