Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan sütemény receptet...

Olyan sütemény receptet keresek, amit sütés nélkül lehet elkészíteni, tipikusan nyári hűsítő finomság. Írnátok ilyet?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mint ez:

[link]

Csak ajándék lenne, és nem tudom, hogy az illető mennyire szereti a gesztenyét :)

KÖsziii!


2015. júl. 21. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Amiben van citrom az hűsítő, ergo- citromos süti receptek a googleba. :D
2015. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Piskóta: Vajas-kekszes vagy babapiskótás alap

Krém:

- habtejszín - rengeteg módon elkészítheted. Elég, ha egy kis aromát csöppentesz bele, de ha felforralod előbb pl. csokival, és lehűtve felvered, akkor csokis habtejszíned lesz :) adhatsz hozzá bármilyen gyümölcs facsart levéből, reszelhetsz bele citrom, lime vagy narancs héjából, adhatsz hozzá kókuszreszeléket. Ha levet adsz hozzá, használj az előírtnál több habfixálót.

- mascarpone + felvert tojáshab, mint a tiramisuban. A mascarponét szintén ízesítheted gyümölcsökkel, magvakkal (mogyoró, mandula, stb.)

- túró zseléfixszel és felvert tojáshabbal. Szintén ízesíthető szinte bármivel

- natúrjoghurt zseléfixszel - gyümölcsös ízekkel passzol a legjobban, talán ez a legfrissebb, kicsit savanykás, kellemesen.


Díszítés: gyümölcsgerezdek vagy karikák, mentalevelek, csokireszelék, stb.


Én pl. a hétvégén túrós baracktortát készítettem: babapiskóta, zseléfixxel és joghurttal kikevert túrókrém, egy barack leve + 2cs vaníliás cukor bele, a tetejére barack szeletek :)

2015. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2015. júl. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)) Nagyon jó ötleteket kaptam ^^
2015. júl. 21. 22:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Citromos-mentas turotorta, a turoba mehet lime es narancshej is.
2015. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!