Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy körömpörköltbe hány drb....

CsakSimánRangok kérdése:

Egy körömpörköltbe hány drb. köröm kell 12 fő részére?

Figyelt kérdés

#Tegelés.
2015. aug. 4. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a köröm lesz a pörköltbe akkor számolhatsz fejenként 3db nyugodtan. Lesz aki kevesebbet eszik és lesz aki többet.. Kevés enni való hús van rajta.. Főzhetsz bele burgonyát is..
2015. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha burgonya is lesz benne?
2015. aug. 4. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is minimum három. Mint írták, alig van rajta ennivaló.
2015. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor is minimum három."


Szerintem három fél körömre gondoltak -félbevágva szokás megfőzni-, bár én 3 egészet is megeszek, krumplival-kenyérrel-kovászos uborkával.

2015. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én fejenként két fél körmöt számolnék ( a lábszárrésszel együtt, vagyis nemcsak a konkrét körömrész ), de 12 főre tennék bele még 3 hátsócsülköt is. Így harapnivaló is lenne a finom pörköltben. Természetesen a csülökhúst valamivel később kell beletenni a félpuha körömpörköltbe.A kicsontozott csülök csontját együtt főzni a körömmel, majd eltávolítani.

Felejthetetlen pörköltet lehet alkotni, persze nem árt ismerni a jó pörköltfőzés alapjait sem.

2015. aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!