Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rizstejszínből lehet valahogy...

Rizstejszínből lehet valahogy habot készíteni?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor az 1 éves tejfehérje allergiás babámnak szülinapjára mivel díszíthetném a tortáját?
2015. aug. 14. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hol szereztél be rizstejszínt? Én csak szóját láttam főzéshez.

Milyen torta lesz?? Margarinos krémmel nem lehetne? Margarin, cukor? vagy csinálsz rá cukormázat, fondantt és azt, és arra étcsokivonalakat vagy más színes diszítő húznál?

2015. aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sőt, nem is csak vajas lehet, hanem lisztes krém is, természetesen növényi tejjel. Abból pedig nyomhatsz kis csilllagokat formából
2015. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Gesztenyés-banános lesz. Az alap kekszes, mint a kókuszgolyó tésztája, azt rakom tortaformába. Rizstejjel, liszttel, cukorral főzök krémet, abba keverem a gesztenyemasszát. Banán karikák és kis kókuszgolyók díszítik, ehhez gondoltam a tejszínhabot.

Amit írtatok, lisztes máz, azt hogyan kell készíteni?

2015. aug. 14. 15:06
 4/14 A kérdező kommentje:

* illetve írtál.

Nem szeretnék cukormázat, mert így is túl édes lesz egy egyévesnek. Bár tudom, hogy szebb lenne valami bevonattal, de nagyon felpörgeti a cukor.

Rizstejszínt bioboltban kaptam.

[link]

2015. aug. 14. 15:09
 5/14 anonim ***** válasza:

tej, liszt, cukor ugyanúgy és margarin, hogy lágyítsa.


Jahhát igen, tortától si függ, mi jó rá, ehhez a cukormáz tényleg sok. És ha ebből a gesztenyés krémől (margarinnal pluszban) tennéla tetejére díszt? HA nem sikerül a hab. Vagy vaniliapudingos krémet, az még megy ehhez szerintem.

2015. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az a bajom, hogy tejmentes margarinom nincs itthon és nem is tudok hirtelen szerezni.

A vanília puding jó ötlet, nem tudom, hogy rizstejjel lehet-e készíteni. Sosem próbáltam még.

2015. aug. 14. 15:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Lehet hát, bármit lehet ugyanúgy.

(én most zabtejet szeretem. A cukrászdában, ahova járok rizsből csinálnak krémfagyit...)

2015. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor neki ugrok. Ugyanaz az arány, mint a rendes tejjel?
2015. aug. 14. 15:30
 9/14 anonim ***** válasza:
Én próbáltam, de nekem nem sikerult :(
2015. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanaz. Bár én boltit veszek, mert amennyit fogyasztok, kibírom azt a pénzt. Otthoni áztatós tejet nem próbáltam még, meg úgy a tejet sem...
2015. aug. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!