Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a külömbség? Piskóta:...

Mi a külömbség? Piskóta: 6tojás,6ek liszt,6ek cukor VAGY 6tojás,12ek liszt,12ek cukor, azaz a duplája. Hol így hol úgy készítik.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van sütőpor is.

Csak én menzás piskótát szeretnék sütni, de nem tudom, hogy mi a különbség.

Segítentek elmagyarázni?



2015. szept. 1. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A másodikkal sokkal tömörebb lesz. Én mindig az elsőt sütöm de ott is úgy, hogy 4 evőkanál rétes liszt és 2 evőkanál sima.
2015. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sűrűbb, tömörebb tészta lesz, ha több a liszt-cukor, mint a tojás!


Én sohasem a finomlisztből, hanem a rétes-lisztből készítettem, és a lisztet púpozott ek-lal, a cukrot csapott ek-lal raktam bele. A cukor ugyanis "lefelé húzza" a tésztát.

2015. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És a piskótát csokiöntettel receptnél Melyiket jobb készíteni?
2015. szept. 1. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első megoldás a nagykönyv szerinti piskótatészta, a második verzióba megy még 6 evőkanál víz is, amivel a tojást szaporítod, ez a menzás vizes piskóta (bár valószínűleg ott még több vizet tesznek bele). Tejre is cserélheted a vizet, az a harmadik piskótaverzió, csak úgy könnyebben megéghet a tej miatt. Sütőpor egyikbe sem kell, a tészta szivacsosságáért a masszába vert levegő felel.
2015. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

menzás piskóta jól vizezett,spórolás miatt is.

am az 1. leírt recepted az igazi psikóta,a 2. már jóval tömörebb,de gondolom tojás spórolás miatt használják ezt

2015. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!