Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell megfuttatni az...

Hogy kell megfuttatni az élesztőt? Illetve honnan tudom, hogy mikor futott fel rendesen?

Figyelt kérdés
2015. szept. 8. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egy kanál cukor, 1-1.5 dl kéz meleg (25-30 fokos) tejben feloldva,ebbe morzsolt bele az élesztőt. Egy bögrébe.

Éz majd szépen felfút, amikor majdnem kijön már a bőgréből.


Ne legyen hideg, mert nem indul el. Ne legyen forró, mert megdöglik az élesztő. Ne sózd meg, mert az gátolja. Használhatsz vizet is, de akkor púpos legyen a kanál cukor.

2015. szept. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírásért... Autokorrktor. Remélem azért érthető volt.
2015. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Langyos tejben is lehet, egy kicsi cukorral. akkor kész, amikor már karfiolszerűen felemelkedett és itt-ott pukkadozik, pezseg. Mindenképpen langyos helyen legyen, mert pl most elég hideg nálam a konyha.

A szélesszájú bögrét a gáz szélére teszem, persze ne billegjen, és begyújtom a sütőt, amit résnyire nyitva hagyom. így alulról kap egy kis meleg levegőt.

Viszont amint felfutott, azonnal össze kell dolgozni a liszttel, mert összeeshet, és akkor már nem tökéletes a tészta.

2015. szept. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Langyos (!) tejbe belemorzsolod az élesztőt, szórsz rá egy pici lisztet, és vársz. A bögre, amiben futtatot max 3/4-ig legyen tejjel, akkor jó ha már kipúposodik a bögréből.
2015. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom ahogy itt az egyik válaszadó. Langyos tej + egy csipetnyi cukorral futtatom fel az élesztőt. Mindig tökéletesen működik
2015. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az eddigi leírtakhoz még :)

Én úgy szoktam ellenőrizni, hogy kiskanállal kiszedek és az ujjamra csorgatom, ha már langyos, akkor oké. Ha túl forró, akkor hűtőm kicsit, mert akkor az megöli.

Onnan tudod, hogy felfut rendesen, hogy rendesen elkezd megnőni, puffogni :D

2015. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Az eddig leirtak tutik,viszont en bena vagyok es sosem sikerült(pedig nem erzem magam amatornek a konyhaban).En attertem a szaritott elesztore, nem kell futtatni,se semmi,csak a liszthez keverni:)
2015. szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7 az élesztő lehet nem fog felfutni, ha:

- Nem friss, lejárt

- Megfagyott (10 fok alatti hűtőben ez előfordulhat.

- Kiszáradt


Ezek nem kizáró okok mindig de gyakran azok.

2015. szept. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Köszi,már tultettem magam rajta....:) a szaritott tokeletesen beválik,kevesebb macera,szuper eredmeny:)
2015. szept. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
8: Én rendszeresen fagyasztok élesztőt, ugyanúgy felfut...
2015. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!