Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan túrós sütit szeretnék...

Olyan túrós sütit szeretnék sütni aminek a tésztájába van belekeverve a túró. Nagyon régen ettem valahol. Írnátok bevált, általatok már kipróbált recepteket?

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Túrós muffin

12 dkg vaj

25 dkg cukor

2 tojás

10 dkg túró

20 dkg liszt

1 csomag sütőpor

1 dl tej

Elkészítés:


A lisztet elkeverjük a sütőporral és a túróval. Egy másik edénybe először kimérjük a vajat (néhány másodpercre betesszük a mikróba, hogy megpuhuljon egy kicsit), hozzáadjuk a cukrot, a tojásokat, és habosra kikeverjük. Majd hozzáadjuk a lisztes keveréket (kis adagokban). Végül belekeverjük a tejet.

Az előkészített formákban a tésztát kb. 15 perc alatt készre sütjük.

2010. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyensúly tészta: egyenlő mennyiségű túró, liszt (ha van rétesliszt, ha nincs jó a finomliszt is), margarin és kb.5 dkg túrónként 1 tojás sárgája(száolhatod bármelyik hozzávalóra, ha más szimpatikusabb :=) a lényeg, hogy ha pl. 20 dkg-s egységgel sütsz, akkor 4 tojás sárgája kell), 1 csapott teáskanál sütőpor. Gyors mozdulatokkal összegyúrod. Lisztezett deszkán kinyújtod, kisebb háromszögekre vágod, közepébe lekvárt teszel, feltekered kifliformára, tojással megkenve szép pirosra sütöd. Egyszerű, nagyon finom, omlós süti.
2010. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én ezt szeretem nagyon..: [link]


Olvasd el a kommenteket is,hogy biztos jól csináld. Nekem sikerült,csak nem lett ilyen szép,de finomnak finom..:)

2010. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!