Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főtt krumpliból milyen köret...

Főtt krumpliból milyen köret készíthető?

Figyelt kérdés

Nem akarunk se krumplipürét, se petrezselymes krumplit se...


Van pár szelet sült hús, ahhoz szeretnék maradék főtt krumpliból készíteni valamit, amihez túl sok egyéb hozzávaló nem kell (szóval a krumpli a fő eleme), továbbá tepsiben kell megsütni. (Mert van jó ízes sült zsír tepsiben...)


Valakinek van valami ötlete?



2015. szept. 22. 14:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
38%
de pürét meg nem akarnak
2015. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A krumplit összetöröd, bele egy tojás, só, petrezselyem, liszt, majd kroketteket formálsz belőle, bepanírozod és kisütöd. egyszerűbb változata a krumlifánkocska, csak golyókká formázod a fenti masszát és azt sütöd ki forró zsiradékban.

csinálsz mellé egy gombamártást, vagy valami zöldséges "vadasjellegűt" és komplett kaja a maradék sült hússal.

2015. szept. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ja, hát ez nem tepsis, de a maradék pecsenyezsírból gyúrhatsz a krumplihoz,és a mártásnak is kitűnő alap.

Ha mégis sok, megmarad zsíroskenyérnek, ami ugyancsak nem megvetendő :)

2015. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Még eszembe jutott egy régi recept, kizsírozott tepsiben (esetedben a pecsenyezsír) lerakunk egy sor főtt krumplit, megszórjuk félkarikára vágott hagymával, ráhelyezzük a sülthús szeleteket, erre megint hagyma és végül krumpli. ha a zsír mondjuk kislábasban van, akkor a felső sor krumplira is locsolunk keveset.

egy nagypohár tejfölt elkeverünk 3-4 felvert tojással, sózzuk, borsozzuk, majd belocsoljuk vele a rakottast.

tetejére bőven reszelt sajt, és szép pirosra sütjük.

Tényleg nagyon finom és laktató, a hagymától édeskés, pikáns lesz.

Bármilyen savanyúsággal, salátával fogyasztható.

2015. szept. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Krumplis palacsinta:


[link]

2015. szept. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát köszi, végül töltött krumpli lett, általatok javasolt tojás és hagyma is került bele, meg volt egy kis zöldborsó, meg amit még a hűtőben találtam. :) A kivájt részből meg nyomtam közé pár adag hercegnőburgonyát, ami nekem új, mert eddig nem csináltam olyat. Úgyhogy megvolt a tegnapi vacsi, köszi nektek is! :)
2015. szept. 23. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!