Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Minden receptet kérdezgető,...

Minden receptet kérdezgető, miért vagytok képtelenek Google-ben rákeresni, ami csak 3 másodperc lenne?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy internete manapság már boldog-boldogtalannak lehet, ahogy azt is, hogy minden oldalt elárasztanak a 14-15 éves kiskamaszok, akiknél külön "trendyy" ha képtelenek egy normális mondatot 8 helyesírási hiba nélkül megfogalmazni. Ez van, kezdenek túlnyomó többségben lenni a nyomorékok. De kimondottan ADAT szerű infókat miért ilyen nehéz megkeresni???


Minden harmadik kérdést ki lehetne pöckölni, ha a gyépés ideböffentés helyett beírnátok szépen keresőbe:


palacsinta recept

paradicsomleves recept

fasírt recept

spenót recept

sóska recept

pörkölt recept

tyúkhúsleves recept

szilvás gombóc recept

zsíroskenyér recept, mert ezt is kinézem belőletek

stb...


Kezditek végre kapizsgálni? Észre lehet venni mennyire egy kaptafa az összes kérdés, és milyen egyszerű lenne, ha ti oxigénpusztítók használnátok a keresőt, urambocsá', mert azt keresésre találták ki?


Ha valaki azt kérdezi, hol érdemes valamit venni, az rendjén van. Ha valaki gépkocsihoz gyertya cserét akar, még azt is érthető itt kérdezni, mert azt nehezebb megtalálni neten, és ha keresésnél kudarcot vall, még mindig INDOKOLT ide jönnie gyakorikerdesek.hu-ra. De egy receptet, amiből úgyis talicskaszám csordul minden webes magazin??? Egy sima kereséssel 3 másodperc alatt már olvashatnád is. Márpedig akik felteszik ezeket a kérdéseket, azok nem a gyakorikerdesek.hu-t akarják gyarapítani, hanem tényleg ott ücsörögnek az otthonukban, várva a választ, különben képtelenek boldogulni. És ezért szomorú mindez.


Tényleg néha az az érzése az embernek, hogy vagy elárasztottak minket a divathülyék, vagy egyszerűen ide tart a hazai színvonal. Persze lehet erre vadliberális hippi picsogásba kezdeni, kézen fogva minden fogyatékos internetezőt, mondván miért kell őket bántani... csakhogy ez nem szünteti meg a problémát. Nem kell sok, és az lesz megkérdezve, hogyan töröljétek ki az alfeleteket, vagy miért vonyít a kölyköd ha ráülsz a fejére. Gondolkozzatok már, nem halálos, meg lehet próbálni.


A kérdésem tehát adott. A normálisabb fele aki kivételt képez, értelemszerűen ne vegye magára, nekik szép jó napot! :-)


2010. márc. 14. 10:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nincs egy jó kis rántott hús recepted? :D


Amúgy tényleg az internet sem mindig pótolja a "közös tudást", nem minden van bepötyögve, és pont ez a főzős téma nagyon személyre szabott.


És vannak emberek, akik beszélgetni is szeretnek, habár ez nem fórum, de akkor is -"társas lény".

2010. márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Föként az egész fiataloknál jogosnak találom, hogy itt kérdeznek recepteket, mert általában kipróbáltakat kapnak válasznak és ha valamit nem tudnak, vissza is tudnak kérdezni. Nem mindenki tud születés óta fözni, elöször kell a segitség a tapasztaltabbaktól. Nekem inkább pozitiv, ha tizen-pár évesek nem a kész kajákat eszik, hanem saját maguk akakrnak megtanulni fözni.


A kérdezönek megüzenem, hogy legalább annyira kifogásolható a kérdésének a stilusa, nekem ez sokkal negativabb, mint ha néhány kezdö fiatal segitséget kér.

2010. márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Részben igazad van, néha nagyon egyszerű dolgokat is megkérdeznek, ami már-már megmosolyogtató. DE! Sosem tudhatod, lehet, hogy mások szerint éppen a te számodra eget rengető fontossággal bíró, nehezen, vagy egyáltalán nem megoldható kérdés lesz megmosolyogtató.


Amúgy pedig a neten a receptgyűjemények nagy hányada innen-onnan másolt, sosem próbált, itt viszont legtöbben a saját tapasztalatainkat osztjuk meg egymással. Van jópár trükk, amit egyetlen recept sem említ, viszont sajnos nem mindenki mellett áll/állhat ott az édesanyja, hogy megtanítsa ezeket. Engem nem zavarnak ezek a butuska kérdések, szívesen válaszolok rájuk, mert még emlékszem, mennyit szerencsétlenkedtem (sőt sírtam is), amikor én kezdtem főzni. És akkor még hírből sem ismertük az internetet.

2010. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért Gyakorikérdések.hu az oldal címe, hogy itt lehet kérdezni, mondjuk a "sütés,főzés" témakörben is. Nem gondoltam volna, hogy az valakit zavar, ha megkérdeznek egy receptet. De ha zavar, akkor miért nem mész olyan oldalra, ahol nincs ilyen gond. Én is szívesen segítek, mert nekem is segítettek már sokat. Nem zavar például, hogyha tizedszer írok le egy pogireceptet, ha valaki éppen azt enne, de lövése sincs hogy álljon neki.


maszatka

2010. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Jó dolgot írtatok, sok olyat ami komolyan elgondolkodtató. Bár változatlanul tartom, hogy elsőre nem ártana használni azt a keresőt, és csak másodlagos segítségnek jönni ide - de elismerem, tényleg sokkal ingerültebb lett a kérdés, mint ahogy azt eredetileg még az elején szerettem volna. Azt hiszem, egyszerűen csak képtelen vagyok megérteni, miért hajlamos a netezők zöme teljesen leszokni a gondolkodásról. (Tisztelet a kivételnek.)
2010. márc. 14. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!