Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell megfelelően rizst...

Hogyan kell megfelelően rizst főzni villanytűzhelyen vagy mikróban?

Figyelt kérdés
Gáztűzhelyen nem volt ezzel gondom, de most villanytűzhely van és azon nem sikerül, ragacsos lesz de nem puhul meg, az alja pedig leég. Gondoltam arra is hogy mikróban esetleg meg lehetne csinálni, de nem tudom... ötletek?

2015. szept. 24. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Mikróban meg lehet csinálni, amíg nem volt indukciós főzőlapunk, ott készítettük, mert untuk, hogy gázon folyton leég az alja. Viszont a mienk ragacsos, csak egészen frissen nem, nekünk így teljesen jó.

Ki kell tapasztalni, a Te mikródban maxon adott mennyiségű rizs a számodra megfelelő mennyiségű vízzel mennyi idő alatt készül el...

2015. szept. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A rizst kevés zsiradékon megfuttatom, majd kb kétszeres mennyiségű vízzel felöntöm, előtte azért sót teszek rá. Egyet kavarok rajta, majd lefedem, ha felforrt takarékra teszem. Kb. negyedóra, 20 perc alatt elfővi a levét, ekkor lekapcsolom a tűzhelyet, illetve félre is húzom, mert a villanyth. még meleg. Egy tiszta konyharuhával letakarom a fedő alatt és hagyom pihenni. Tálalás előtt átkeverem, hogy pergős legyen.

Mikrós módszert nem ismerem, nem szoktam úgy rizst főzni.

2015. szept. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy, mint a 2-es. A rizst addig pirítom kis olajon, amíg kifehéredik, aztán felöntöm dupla mennyiségű vízzel (nálam egy bögre rizs, két bögre víz), fűszerezem, kicsit megkavarom, ha felforr lefedem, kb. 10-15 perc alatt elfövi a levét. Hagyom kicsit állni és átkeverem.


A mikrós módszert sajnos én sem ismerem.

2015. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!