Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mégis hogyan kell tükörtojást...

Mégis hogyan kell tükörtojást sütni?

Figyelt kérdés

Serpenyőt ragadtam, aljára olaj, megvártam hogy meleg legyen az olaj, bele 2 tojás, vártam hogy kifehéredjen nagyjából, fordítanám meg, az egész alja mindenhol le van égve, vagy csak simán tapadva, nem tudom. Próbálom felvakarni, nem megy, szétmegy a tojás, katasztrófa. Kivágtam a kukába.

Én így csinálom. Valaki tud jobbat? Ha számít valamit akkor villanytűzhely van, aminek 6 fokozata van, amit nem ismerek, én 5-ösön próbáltam csinálni.


2015. okt. 2. 05:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amint felforrósodott az olaj vedd le a lángot alacsony fokozatra.


Akkor nem kapja meg az alját.

2015. okt. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha olajat raktál az aljára akkor nem kellett volna így történnie. Mindez azt bizonyítja hogy nem valami jó a serpenyő amit előkaptál. Én sokszor csinálok tükörtojást, ezért nagy meglepi volt elutazáskor idegen serpenyővel úgy jártam mint te most.
2015. okt. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szóval a serpenyő a gond? Ez egy Tescos legolcsóbb fajta.

De milyen a jó serpenyő? Nekem mind egyformának tűnt.

2015. okt. 2. 05:48
 4/12 A kérdező kommentje:
Másféle edényben meg lehet sütni? Pl lábasban? Habár az is Tescos... Esetleg mikróban sütni? Vevő vagyok mindenre. Van még 14 tojásom amit elronthatok.
2015. okt. 2. 05:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy jó teflon serpenyőben, nem fog letapadni, égni.(pl Tefal)
2015. okt. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En mikroban is csinaltam mar es jo lett, sot, meg olaj sem kel bele :)
2015. okt. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is tefal serpnyőben sütöm. Úgy 10 éve megvan és tökéletes benne többek között a tükörtojás is. Megéri beruházni rá. A másik gagyibb serpenyőnkben is meg tudom sütni a tojást, de abba rengeteg olaj kell alá és gyenge lángon kell sütni, jó sokáig tart. Eyébként megfordítani nem kell a tükörtojást. Ha az alja már pirult, de a tetején még plötyi a fehérje, akkor megdöntöd a serpenyőt és rákanalazod a forró olajat amíg meg nem szilárdul.
2015. okt. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Mikróban speciális edény nélkül elég merész dolog, elég szépen szét tud robbanni és mindent beterít. Akkor már inkább sütőben sütném:)

[link]

2015. okt. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tescos serpenyőm van,1500Ft-os,és teflon.Sosem ragadt le benne még semmi.Nem lehet,hogy összevissza van már karcolva a serpenyő?
2015. okt. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem robban fel a mikróban, és tuti nem ég le. Nagyobb tányérba tedd, "menzai" vagy kompótos tányér pl, egyszerre csak egyet, és ha biztosra akarsz menni, akkor egy kistányérral fedd le.
2015. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!