Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütő géppel lehet olyan...

Kenyérsütő géppel lehet olyan kenyeret sütni, mint a pékségben? Vekni alakúra gondolok, a héja olyan "cserepes", ropogós?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondolok: [link]

Milyen kenyérsütőt javasoltok (pontos típus)? Régebben próbáltam, csak ilyen "formakenyér" szerűt lehetett sütni, nem is igazán volt ropogós a héja...



2015. szept. 15. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt kenyérsütőgépem, de azzal csak azt a kockakenyeret lehetett sütni. Amikor elromlott, nem vettem másikat. Azóta robotgéppel dagasztom a kenyeret, és a sütőben sütöm meg vekni formára és olyan ropogós héjúra, amilyenre akarom.

Sokan a gépben csak dagasztják és kelesztik a kenyeret, de a sütőben sütik meg.

Ezért viszont nem érdemes kenyérsütőgépet venni. Nem sokkal drágább, de hasznosabb egy robotgép- Azzal nem csak dagasztani, de habot verni, szeletelni stb. is tudsz.

2015. szept. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dagasztó programmal csinálod, majd ha megkelt, ez általában másfél órás program, akkor kiveszed a gépből, kilapítgatod, feltekered, beteszed egy tiepsibe, fél órát keleszted még meleg helyen, bevagdosod, majd megsütöd, én így szoktam csinálni.
2015. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Van kenyérsütő gépünk, de nem sütünk benne, maximum dagasztásra használjuk. Eleve a kenyérsütős receptek nem az igaziak. Inkább sütőben sütjük a meg kenyeret, úgy jobb.
2015. szept. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szögletes lesz, ez máris ront az élvezeti értékén szerintem.
2015. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is csak dagasztásra és kelesztésre használtam a gépet, míg el nem romlott. Azóta kézzel csinálom.

Ahhoz, hogy ropogós legyen a héja, különféle technikák léteznek, néhányszor már kérdeztek erről itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-praktik..


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__40..

2015. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na igen, ettől féltem. Kényelmi szempontból lett volna ideális minden műveletet a kenyérsütő gépben végezni (sütést is beleértve), mert akkor időzíthető. Este beleraksz mindent, időzíted, és reggelre friss kenyér illatára ébredsz. :) Ha külön sütőben kell sütni, akkor ezt már nem tudod megcsinálni. :(

Köszönöm mindenkinek.

2015. szept. 15. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!