Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy párosítsam össze ezeket...

Hogy párosítsam össze ezeket az ízeket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kislányom szülinapjára szeretnék 2 tortát sütni hétvégén. Mivel sem tejes, sem tojást tartalmazó ételeket nem kaphat, szűk a lehetőségek köre. Ami tuti, az az alap: kakaós piskóta.

A szóba jöhető krémek:

- gesztenyés meggyes csokis krém (nagyon finom, jó lenne valamelyiket ezzel tölteni),

- puncspuding ill.

- egy vajas krém.

A szóba jöhető külső borítás:

- cukormáz (puncs vagy marcipános ízű),

- csokimáz vagy

- valamelyik töltelék krém.

Ti hogy párosítanátok ezeket az ízeket? Vagy ha van valakinek más ötlete, nagyon szívesem fogadom.

Köszi


2010. márc. 16. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:

1. variáció

jó az 1. krém a puncs borítással :D


2. variáció

puncsos krém csokimázzal :D nyamiii

2010. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Már olyan régóta töröm ezen a fejem, hogy lassan becsavarodok! :-) 1. szülinapja lesz...

2010. márc. 16. 22:47
 3/8 igabcsy ***** válasza:

Nekem ezek közül egyedül a vajas krém nem jön be. A maradék 2 krémet és a 3 külső borítást bármelyik variációban el tudom képzelni.

Ami nekem a legjobban bejönne:

1: gesztenyés, meggyes csokikrém - ugyanezzel a bevonattal

2: puncspuding - csokimázzal


Bocs az off-ért, de puncspudingot hogyan készítesz tej nélkül? És kíváncsi lennék a szuper finom gesztenyés-meggyes-csokiskrém receptedetre is. köszi

2010. márc. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! A vajas krém nálam is a legeslegutolsó a sorban. :)

A pudingot szójatejjel főzöm. A gesztenyés krémet is így készítettem, gesztenyemasszából, csokipudinggal, minimális vajat kevertem hozzá, és meggyet szórtam bele. Rumaromát és vaníliás cukrot. Kutyultam, amíg ki nem jött az az íz, amit kerestem. :)

2010. márc. 16. 23:05
 5/8 igabcsy ***** válasza:

22:47 vagyok

Köszi a krém receptet, ez tetszik. Használni fogom valamelyik hirtelen ötlettől vezérelt receptembe.

pl. eltudom képzelni ezt a gesztenyekocka készítésénél.


Szerintem ezt a sütit a kislányodnak is elkészítheted majd egyszer. A gesztenyekocka receptjét megtalálod itt:

[link]

habtejszin helyett pedig használhatsz Hulalát. (még olcsóbb is mint a tejszín, növényi, és nagyon jó állaga van)

:))

2010. márc. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a receptet! Meg vagyok lőve, hogy még tojást sem használhatok, de ez nagyon jól hangzik. Ki fogom próbálni! :)
2010. márc. 17. 09:42
 7/8 igabcsy ***** válasza:

Igen, olvastam, hogy tojást nem használhatsz, de gondoltam, hogy a tésztáját elkészítheted a Te kakaós piskóta recepteddel, ami a kérdésben említett szülinapi sütemény alapja is.

Van egy másik süti is amit mi nagyon szeretünk, és még sütni sem kell.

Hozzávalók:

1 zacskó piskóta tallér

2 banán

1 tábla étcsokoládé

lekvár

A piskóta tallérok lapos felét megkened lekvárral, és úgy tapasztod össze őket, hogy közé teszel egy karika banánt.

Egy fogpiszkálót átszúrsz rajta és így mártod olvasztott csokoládéba. Kókusz reszelékre vagy darált dióra esetleg tortadarára állítod és így hagyod megszáradni.

Később a fogpiszkálót kiszedheted belőle és az alja lesz a teteje - így azonnal díszítve is van.

A gyermekeim imádják. (1 zacskó piskóta tallérból kb. 30 db süti lesz. De nálunk 2 zacskónál kevesebből nem érdemes neki állni.) :-))

2010. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mivel két csapatnak csináltam, mindkettő torta csokis-gesztenyés-meggyes krémes lett, az egyik marcipános cukor mázzal, a másik csokimázzal. Elfogyott mindkettő.:)
2010. márc. 22. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!