Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen edényeket érdemes...

Milyen edényeket érdemes venni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tavaly karácsonykor kaptunk anyukáméktól egy komplett edénykészletet, csillagászati árért (bachmayer solingen), ehhez képest az összes kipattogott, elszíneződött, az összes fedőről letört a hőmérős fogantyú, instabilok, a füle felmelegszik, egyszóval utálom, mint a franc...


Úgyhogy most újakat szeretnék venni, de én megfogadtam hogy nem fogok 10, nagyon max 15 ezer forintnál többet kiadni edényekre ezek után...


Olyat keresek aminek üveges a fedele és lehet mosogatógépben tisztítani, ez a két dolog lenne nagyon fontos. Amiket sűrűn szoktunk edényekben főzni, azok tészták, pörkölt, lecsó, halászlé, virsli, rizs, levesek (húsleves, zacskós leves, gyümileves, paradicsomleves, stb), tehát olyan készletet keresek amikben ezek gond nélkül elkészíthetők. Serpenyőm és wokom az van, tefálosak, így az nem létszükséglet.


Valaki tudna ajánlani készletet? Milyet érdemes venni? Én jelenleg ezt néztem ki: [link]


2015. okt. 28. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A fényképen nagyon csinos, de látni kéne élőben. Azaz nem is látni, hanem megemelni. Másfél éve vettem hasonló árfekvésű edénykészletet, azt a könnyebbik fajtát, de nagyon nem szeretem. Átforrósodik az oldala, ott leég az étel, volt olyan, hogy az alján még nem olvadt fel a zsír, az oldalán viszont már feketedett a hagyma. Legközelebb inkább egy kicsit drágábbat vennék, teflonosat, vagy vastagabb rozsdamentest.
2015. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, esetleg akkor kérhetek egy kis segítséget, hogy milyen paramétereket érdemes nézni? Anyag, fal- és fenékvastagság, stb, mi utal már arra hogy jók lehetnek az edények?
2015. okt. 28. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a készlet nagy valószínűséggel hamis volt. Magyarországon, főleg ügynököktől nagy eséllyel ilyet kapsz. Persze magas áron.
2015. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, mert piacról vették, de ugyan azért az árért. Nem tudtam, hogy már edényeket is tudnak hamisítani.
2015. okt. 28. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Szinte bármit tudnak hamisítani...



Hm, a képen levőhöz egészen hasonlóm volt már. Emlékeim szerint nem voltam érte oda, az ára is gyanúsan alacsony... Azt hiszem ez volt az, aminek mindig büdös és forró lett a füle, de lehet, hogy a nagy gázláng miatt. Már nem is tudom őket használni, mert indukciós főzőlapom van.

Most egyetlen fém főzőedényem van, a Tescóban vettem, egy nagyobb edény több, mint ez a készlet, de nagyon meg vagyok vele elégedve. Igaz, ritkán használom, mert kicsit vettem, s csak levest főzök benne. Van egy több évtizedes régi fazekam, az elvan az indukciós főzőlapon és semmi baj vele, úgy látszik, a régi edények még jók voltak. Én is rengeteg edényből ábrándultam már ki az idők folyamán, igaz, legalább olcsók voltak.

2015. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Tesco Home részlegén kapható edények nagyon jók, illetve az IKEÁ-s készletekkel is meg vagyok elégedve. Serpenyőből Tefalo-m van és egy Tescos kerűmia, ezek szintén szuperek.
2015. okt. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!