Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőben sütésre mit használtok...

Sütőben sütésre mit használtok, gyakrabban tepsit, vagy különbőző hőálló edényeket? Melyiknem mi az előnye? Melyikböl érdemes többet tartani?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
én tepsiben sütök, rakott cuccokat is, sütit is. ha tortát sütök, akkor kerek tortaforma, de jénaiban nem szoktam sütni
2013. nov. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A rakott krumplit, rizskoch-ot teszem jénaiba, a többi sütnivalómat zománcos tepsiben sütöm.


Mondhatnám, hogy amit eleve abban az edényben teszek asztalra, az készül jénaiban. De ez sem igaz, mert pl. a rakott kel, rakott káposzta tepsiben készül, és mégis azzal együtt teszem az asztalra.


Szóval szerintem ez inkább, kinél hogyan alakul kérdése.


Egyébként mind a hőálló edényből, mind a zománcos tepsiből célszerű mérete alapján vásárolni és tartani otthon.


Majd ha akkora lesz a család, hogy a nagyobb méretű edényekből is egyszerre több darab kell, hogy elegendő legyen, majd akkor elég lesz ugyanabból a méretből több db-ot is beszerezni! :))))

2013. nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én akkor használok edényt és nem tepsit, ha valamiből kisebb adag készül, de csak azért mert hőálló edényekből van kisebb is nekem, és tepsikből inkább nagyobbak vannak. De nem érzek semmi különbséget a kettő között.
2013. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jénaiban az ilyen tejszines-sajtos húst szoktam,vagy rakott dolgokat ha csak 1 napra csinálom.

Tepsiben minden mást.Tepsim is van óriási,amire pl a sütőzacskóban sülő hús megy,azon fér el jól,vagy a sok aprósüti.Van normáls méretűből is három,van amiben piskótát jó sütni,van amiben húst.Illetve van kör alakú tepsim,kuglóf formám,téglalap formám is.

Jénaiból van egy ovális,ez a nagy,van két közepes kerek,és egy kicsi kerek még egyedülálló korszakból,de nem dobom ki.Igazából az egy nagy jénai elég lenne (a két közepest a cégtől kaptuk nőnapra)

szilikon sütőformákra akarok még beruházni,arra kíváncsi vagyok.

2013. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En tepsibol sok jo minosegut veszek, minden meretben. Rakott eteleket, sutemenyeket, tepsis husokat is azokban sutok. Tortat, muffint,kuglofot Tupperware edenyekben,nekem azok jobban bevalltak. Ezenkivul van ozgerincem,azt vagdaltnal vagy sutes nelkuli desszerteknel hasznalom. Serpenyot es jenait nem teszek sutobe. Ragaszkodom meg a teflon bevonathoz, sutopapirhoz sutesnel,nem szeretek olajat,vajat hasznalni,de ez csak a sajat szokasom.:)
2013. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mi készül. Általában tepsiben vagy Pataki tálban szoktam sütni
2013. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tepsit csak süteményhez használom, minden máshoz szép kerámia, jénai, üveg vagy egyéb hőálló edényt, mert sokkal ízlésesebben néz ki benne az étel. Őszintén szólva a tepsiben szerintem feleannyira sem gusztusos.
2013. nov. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én tepsit használok leginkább , azok nagyobbak ,és könnyebben kivehetőek (szerintem :) ) . Csak kenyeret szoktam sütni jénaiban,vagy vasedényben :)
2013. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!