Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen lesz a tészta, ha nem...

Milyen lesz a tészta, ha nem teszek bele sütöport?

Figyelt kérdés
A páromnak fájni szokott a hasa a sütöportól (vagyis gyanítom, hogy a benne lévö szódabikarbónától), viszont a sütemény receptjében az van. Van értelme megpróbálni anélkül, vagy felejtsem el?

2015. okt. 29. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Tömör, lapos lesz.

Próbáld meg helyettesíteni szárított élesztővel vagy szalakálival.

Persze az sem mindegy, hogy milyen sütiről van szó.

2015. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az kizárt, hogy a sütöportól fájna a hasa, hacsak nem teszel bele rengeteget.


Emellett nem mindegy, milyen receptröl van szó, de majdnem mindenre lehet alternatívát találni.

Sok receptnek van élesztös változata is, (de ez nem azt jelenti , hogy a sütöport kicseréled élesztölre, mert így nem müködik!)

2015. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tojásosabb tésztákba nem szoktam szódabikarbónát tenni, a tojás is elég :) Pláne, ha sok fehérjehab is van benne, eleve igen laza tésztát kapok... El tudom ám képzelni, hogy nem minden tojásosra igaz ez, de az én kísérleteim mind sikeresek voltak eme irányban. Van sütim (elég közel áll a piskótához, úgyhogy nagyon tojásos, sőt tojáshabos), amit el is ront a szódabikarbóna, megrepedeznek a sütik. Pedig ha valaki keveset használ belőle, az én vagyok.


Ha valamiben nincs vagy alig valami a tojás, s más anyag sincs benne, ami lazítaná (alma, cukkini, répa - azt azért nem mondom, hogy ezek mellett felesleges lenne a szódabikarbóna, de ezek alapból könnyebb tésztát eredményeznek), akkor szódabikarbóna vagy hasonló nélkül igen tömör lesz. Embere és sütije válogatja, hogy ez baj-e.

2015. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!