Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogy szeretitek a húslevest...

Ti hogy szeretitek a húslevest? Csak engem bosszant fel?

Figyelt kérdés

Felbosszant,mikor azt hallom valakitől,hogy nem szeretik a levesben a húst. Meg hogy milyen undorító mikor a "lében" van a főtt hús. Láttam már olyat,hogy megcsinálják a húslevest,és miután kész,kiveszik a húst,amit gondlom a kuytának adnak vagy elképzelésem sincs mit csinálnak vele,de biztosra tudom,hogy nem eszik meg.

Pedig ha tudnák milyen finom hússal (legyen az marha,csirek,stb..) a leves, anélkül olyan mintha csak zöldséglevest ennének. Én csak úgy eszem a legszivesebben,mikor ott vannak a belszervek is, gondolok itt a szívre,zúzára,májra.



2015. okt. 29. 21:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Mindenkinek más az ízlése, én pl. már a belsőségek látványától is rosszul vagyok gyerkkorom óta. Nekem a hús nem hiányzik a húslevesből, meglehet azt enni külön tormával vagy mártással máskor. A lényeg a sok zöldség. A férjem meg csak úgy szereti, hogy sok (de tényleg sok) tészta és a lé.
2015. okt. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod, megeszik. A húslevest kétféleképpen lehet tálalni, a levesben a hússal, zöldséggel, vagy úgy, hogy a húst és a zöldségeket külön tálalják. Mindkettő megszokás kérdése, hogy etted otthon, stb. Nálunk anyám pl mindig külön tálalta a húst, de beletéve is szuper.
2015. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is külön szokás tálalni. Egyébként én eleve nem szeretem, inkább a jó dús zöldségleveset.
2015. okt. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is külön tálalom a főtt húst és a zöldséget, sőt, a tésztát is egy kis tálkában, a levesestálban csak a lé van. Mindenki annyit pakol a tányérjába, amennyi jólesik, egyszerűbb így szedni, mint amikor a nagy tálban kotorászol a hús meg a tészta után.

A főtt húst ráadásul én külön szeretem megenni, a sárgarépával, zellerrel, jó sokat szoktam készíteni, hogy jusson elegendő. Van a családban, aki kifejezetten a belsőségeket (csirkeszívet, zúzát) preferálja, van, aki csak a húst, nekem jöhet minden, májastul.:-)

2015. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
Én sem eszem meg a húslevesből a húst, mert szerintem undorító a főtt hús.
2015. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Mit szólnának a velős csonthoz, s az abban lévő velőhöz azok, akik kidobják a húst?

Én háziasan szeretem. Azaz ahogyan előttem is írták. Jól bezöldségelt, hússal és csontokkal készült „erős” húsleves, külön tálban a húsok és zöldségek, meg a tészta.

Lehet belőle egy fogás, de kettő is. Előbbi esetben szedek a tányérba a húsból, zöldségekből, amennyit gondolok, rá a tészta, s szedek rá levet.

Vagy csak tésztát teszek a levesbe, s utána tormával, mustárral, kenyérrel jöhet a hús.

2015. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem dobják ki.

A hús ( főleg a marha) és a zöldségek egy külön fogást képezhetnek, pld. tormával.

Mi mindig úgy esszük.


És most kapaszkodj meg! A húslevest - tehát csak a levet -, pedig sajttal esszük. A forró levesbe kanalanként reszelt sajtot szórunk, ami a levesbe szétolvadva isteni ízt ad neki.

2015. okt. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban is külön tálalják, így mindenki annyi zöldséget és húst szed, amennyit akar. Én csak tésztával és zöldséggel eszem, hogy legyen hely a következő fogásnak is, egyébként sem szeretem a főtt húst, csak a marha velőt pirítóssal.
2015. okt. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem olyan, mintha csak zöldséglevest ennének. Húslevesíze van. Lehet, hogy ízetlen húsból nem, ahhoz nem értek, de egy rendes húsnak olyan ízletes leve van, hogy ihaj. Nem is hasonlít a zöldséglevesek ízére, s ezt egy zöldségimádó, húst ritkán, húslevest szinte soha nem evő ember mondja. A zöldségleves is szuper tud lenni, de nagyon más.


Mindenki egye, ahogy neki tetszik.

Én nem szerettem a húslevesben a nagy marhacsontot a hússal (igaz, eleve a marhahúst sem), az csak zavar a kanalazásban s csak kézzel lehet széttrancsírozni nagy nehezen...

A falatnyi húsok jöhetnek, bár nem fontosak, a fő a zamatos lé!!!!! Zöldséglevesben is azt szeretem a legjobban, bár a karfiol- és répadarabok is vonzanak :D


Az emberek ízlése más, nincs ezzel semmi baj.

Azzal van, amikor valaki kijelenti, hogy márpedig ez az egyetlen evési mód és aki máshogy szereti, az gyárilag hibás. Sok ilyen esettel találkoztam s elég szomorúnak tartom.

2015. okt. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk sehogy sem szeretem, nem vagyok nagy leveses, de felénk is külön szokás tálalni, és még soha nem hallottam olyat, hogy nem eszik meg a benne lévő húst.
2015. okt. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!