Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csoki helyett tortabevonó a...

Csoki helyett tortabevonó a csoki mousse-hoz?

Figyelt kérdés
Nincs itthon csoki, de találtam egy tábla tortabevonót. Ez jó lehet egy csoki mousse-hoz? Mi a különbség a kettő között? Előre is köszi a válaszokat.

#mousse #tortabevonó csoki helyett
2015. okt. 30. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha megkóstolod, rájössz. Kb annyi a különbség, mint egy lestrapált trabant és egy audi r8 között.

Mivel a csoki mousse-nak elég lényeges eleme a csoki, én inkább a jó minőségűre szavazok. A célnak épp megteszi a bevonó is, azonban minőségre nem lesz az igazi. :(

2015. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól mondja, kb. ehetetlen íze lesz. Az ilyesmit jó minőségű étcsokoládéból érdemes készíteni.
2015. okt. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, több évtizedes emlékeim alapján a tortabevonó elég rossz, eszembe nem jutna venni, nemhogy megenni.


Csoki helyett kókuszzsírt és kakaóport használok, valamilyen édesítővel (szerintem mézzel a legfinomabb, viszont úgy nagyon cukros, de ez egyéni döntés dolga). Nekem kiválóan bevált, a kakaóvaj hiánya ellenére. Más, mint a csoki, de nem egy tortabevonó vagy kakaós tejtábla :) Szeretjük nagyon, sokszor van itthon. Ma épp bonbonokat egészítettem ki vele, a párom pedig rengeteg dologhoz eszi, süti, palacsinta...

A kókuszzsír helyettesíthető más zsiradékkal.

2015. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, már megvolt a csokimusse, vettünk hozzá csokit :)
2015. nov. 2. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!