Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki tud segíteni sózás ügyben?

Valaki tud segíteni sózás ügyben?

Figyelt kérdés
Alapvetően egész jól főzök mindent, amit meg tudok kóstolni közben, és utólag tudok fűszerezni. (Levesek, raguk, pörköltek, stb...) De a nyers hús ízesítésével mindig bajban vagyok, félek a sótól és a végeredmény sótlan lesz. Van erre valami tipp, hogy 1 kg húshoz, kb. hány kávés vagy teás kanál só kell, ha használok mellé más fűszereket is? Jelen esetben egy 1,5 kg-os karajt szeretnék egészben megsütni. Mennyi sót tegyek rá, ha használok mellé még 1 csomag villámpácot is, ami amúgy is sós? Segítsetek légyszi, este jön haza a férjem.
2010. márc. 20. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Javasolnám hogy szeleteld le a karajt és úgy süsd le,ízesebb is puhább is lessz,hamarább elkészül.Én mindig a húst szoktam darabonként mindkét oldalon megsózni,az elég szokott lenni.A sütést párolással kezdem,-zsiradék,fűszerek,1 pohár víz-lefóliázom.A párolás után a karajra teszek húsos szalonna szeleteket,mert a karaj elég száraz hús,fólia nélkül készre sütöm.Pácokat nem használok,megjártam velük egy párszor.Ha már az elején sok sót használsz a húsod kemény marad.ZS
2010. márc. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tudom tarjából szokták, de elkészíthetem úgy is mint a cigánypecsenyét?
2010. márc. 20. 14:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt hogy szoktad?ZS-a sózás mindenkinél másképpen van,gyakorlat közben kialakul.
2010. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én soha sem kanállal szórom a sót, hanem az asztali sószóróval, így nem szoktam elrontani. Nem kell "fejre állítani", hogy ömöljön belőle a só, csak érzéssel szórni, akkor finom lesz a hús.

Jelen esetben szerintem a villámpác mellé nem kell só, az általában 1 kg húshoz elég.

2010. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!