Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A vadasnál a húst füstölt...

A vadasnál a húst füstölt szalonna zsírján szokták elősütni? Kell bele egyáltalán füstölt szalonna?

Figyelt kérdés
2015. nov. 28. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Én fehér zsíron szoktam átforgatni a húst is + a karikára szelt zöldségeket is, majd felengedem annyi vízzel, hogy ellepje, sót-borsot-babérlevelet bele, és födő alatt, amíg megpuhul. Majd a husit kiveszem, a zöldséget pépesítem, lisztet szórók rá, vízzel és sok tejföllel/tejszínnel hígítom a kellő állagúra, mustárral-cukorral ízesítem és a husit vissza-rakom bele! Köret nálam főtt rizs, főtt tészta...

Imádom, jó hogy említed, régen csináltam már ilyet!

2015. nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Én fehér zsíron szoktam átforgatni a húst is + a karikára szelt zöldségeket is, majd felengedem annyi vízzel, hogy ellepje, sót-borsot-babérlevelet bele, és födő alatt, amíg megpuhul. Majd a husit kiveszem, a zöldséget visszasütöm zsírjára, pépesítem, lisztet szórók rá, vízzel és sok tejföllel/tejszínnel hígítom a kellő állagúra, mustárral-cukorral ízesítem és a husit vissza-rakom bele! Köret nálam főtt rizs, főtt tészta...

Imádom, jó hogy említed, régen csináltam már ilyet!

2015. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha szereted, akkor indíthatod kiolvasztott füstölt szalonnán is, egyébként is szokás szalonnával spékelni a vadhúst.
2015. nov. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Ennyi erővel akár a piskótába is belesüthetjük a füstölt szalonnát, már aki szereti...

Jézusom! Neked agyadra ment, hogy minden válaszomat leszóld, és helyette valami más megoldást írj a kérdezőnek még akkor is, ha az olyan oltári marhaság, hogy az egekbe kiált!!!


Ennyi erővel még fokhagymával is teletömheted, mert a vadhúsokhoz azt is szoktunk, meg önts rá legalább fél liter jó tömény vörösbort, mert a vadhoz azt is szoktunk....

Hülyeség!!!

2015. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, de az lenne a hülyeség, hogy ahelyett, hogy a kérdezőnek válaszolnánk, a saját legjobb szándékunk szerint, most elkezdenénk itt személyeskedni. Nem tudom, ki vagy, fogalmam sincs, hogy eddig mit írtál, és én mit válaszoltam neked, csak azt tudom, hogy én a legtöbb HÚSételt füstölt szalonnán indítom, mert azt szeretem. (És bizony sajnálom, hogy a piskótát nem lehet füstölt szalonnán, jó fokhagymásan sütni)
2015. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Akár olajon is lepiríthatod a hozzávalókat, úgy is jól be lehet ízesíteni (ehhez mondjuk nem szabad azt a hibát elkövetni, hogy a babérlevelet kipirítás nélkül főzzük...)

de vitán felül áll, hogy a vadas mártás ízvilágához nagyon illik a füstös íz.

Akár olyat is lehet csinálni, hogy bármilyen zsiradékon lepirítod, aztán a főzésnél régebbről megmaradt füstölt szalonna bőrt dobsz bele, az is ad egy kellemes ízt.

2015. nov. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem a vadashoz éppen nem illik a füstölt szalonna íze. Egy édeskés pikáns ízhez nekem nem passzol.
2015. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Szeretjük a füstölt ízt, sok ételt kezdek úgy, hogy szalonnát pörcre sütök, és azt kivéve a szalonnazsíron folytatom a főzést. Pl lecsó.

A vadas azonban más, a mi ízlésünkbe sem fér bele a füstölt íz, az ízletes vadasmártásba, de ettől eltekintve bárkinek szíve joga így készíteni, ha szereti.

Az ízlés nem vitatéma, mondták már ezt a rómaiak is.

Mellesleg a kultúrálatlan, letámadó komment sem illik bele az oldal profiljába...

2015. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

"nekem nem passzol."

Mert nem elég fejlett az ízlésed.

2015. dec. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, lehet! A Te ízlésed valószínűleg teljesen kifejlődött minden tekintetben! De jó Neked!

Köszönöm, majd gyakorlom sokat az ízlést! :D

2015. dec. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!