Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valtozatos, megsem draga kajak?

Valtozatos, megsem draga kajak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én(17) a barátommal(19) megyünk "nyaralni" majd januárban. 7 napig leszünk a nyaralónkban, ezidő alatt persze főznöm is kell. Nem tudom miket főzhetnénk, ami nem drága, viszont nem is túl egyhangú. Kettőnkre lenne olyan 30-40ezer kajapénz. Szerintetek elég ez egyáltalán? Max egyszer-kétszer mennénk el kajálni máshol, gyorsétterembe. A többi maradna kajára, szinte bármit megtudok csinálni, ezzel nem lenne gond, csak ugye, hogy miket főzzünk, ami finom is, de nem is horroárú. Remélem tudtok segíteni! :)
2015. nov. 28. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
ennyi pénzből 7 napig mehettek kajáldába is kajálni minden nap
2015. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
A pénz bőven elég szerintem! Én azt tanácsolom, hogy ne most akarj komolyabb, több fogásos kajákat összedobni, mert, ne a főzésről meg a konyha takarításáról szóljanak a napok, hanem arról, hogy pihentek, programokat csináltok, jól érzitek magatokat. Olyan kajákat csinálj, ami egyszerű, gyorsan meg van (na és akkor persze olcsó is) Én a helyedben azt is megfontolnám, hogy két napra főzzek, és akkor másnap nincs vele gondod pl.: csinálsz egy chilisbabot vagy egy paprikás krumplit, simán elég két napig. Itt van pár tipp: valamilyen tészta (amilyen feltéttel szeretitek), gyorsfagyasztott sajttal töltött pulykamell rizzsel v. sültkrumplival (amit szerettek), rizs valamilyen unclebens mártással, debreceni sárgaborsó főzelékkel vagy akár kenyérrel, mustárral.
2015. nov. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Rizottó, tészta, Te kedvenced, pasi kedvence, sült hús, palacsinta...

Kettőtökre 30-40 akkor is elég, ha rákot meg lazacot esztek egész héten.

2015. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk azért az sem mindegy, hogy ezt a 30-40 ezret melyik országban kell elköltenetek...
2015. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Zöldséges ételek, rizs, tésztafélék a legolcsóbbak pl.

1 hétre szerintem 30-40.000 bőven elég.


Menüpéldák:

1. Hagymakrémleves + töltött héjában sült burgonya

2. Gombaleves + citromos-borsós rizottó

3. Fűszeres paradicsomkrémleves + mozzarellás sült padlizsán

4. Zellerkrémleves + cukkinis- fokhagymás tagliatelle

5. Paprikakrémleves + gombapörkölt

6. Vegyes tárkonyos zöldségleves + sajtos-zöldfűszeres palacsinták

7. Fokhagymakrémleves + gombás-tejszínes gnocchi


Persze nem muszáj minden nap levest, másodikat is, én eleve két napra szoktam főzni, de így példának ez 7 elég olcsó, változatos alternatíva szerintem :)

2015. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom! :) igen terveztuk, hogy tobb napra fozzunk, tenyleg nem akarunk sok idot ezzel tolteni, foleg hogy nagyon reg nem lattuk egymast. Tenyleg jo otleteket adtatok, koszonom! Majd ugyeskedek valamit a konyhaban😊 mentek a zoldek
2015. nov. 28. 15:33
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:
42%

40 e az egy főre napi majdnem 3000. Abból hogy jönne ki szerintem napi 3 étkezés.


Az olcsóság mellet valóban gyorsan elkészíthetőeket kéne, hogy ne főzőcskézz egész délelőtt. Félkész kész ételekből több kéne ide.


reggeli vacsi:


melegszendvics krémek reszelt sajttal - sok reszelt sajttal :D

rántotta

tükörtojás

virsli forralt vagy sült

szendvicsek amit szerettek, sajt, krémsajt, hideg szendvicskrém, felvágott, főtt tojás, mustár ketchup majonéz tormakrém, stb

müzlifélék cereáliák gabonapehely kukorica pehely ha szeretitek

pár zacsis poharas leves egy egy belefér

lekvárok

kakaós csiga és effélék tejjel

tej kakaó


ebéd:

rakott krumpli


fagyasztott feltétek, rizzsel, főtt krumplival, mirelit zöldséggel, ?savanyúsággal,

(csibe pulyka fasirt félék, panírozott halak, rántott sajt, zöldség hozzá ami ízlik borsó kukorica brokkoli zöldbab kelbimbó sárgarépa vagy zöldség keverékek, majd látod mit kapni, de egyénileg is lehet

(pl: 2-2csibefasirt + 1-1rántott sajt rizs brokkoli sárgarépa zöldbab arányosan)


fagyasztott pizzát kisütni



nasi: :D

amit szerettek de kis változatosság is legyen, sós édes

ropi

csoki

keksz

sajtos

chips

sütik stb


meg egyszerű összepakolom sütöm főzöm kaják, sült vagy főtt egytálételek

2015. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:
73%

Aztán ha kifőzöl zöldségeket előre valamennyit lehet kombinálni. :)


2-2 sült virsli 1-1 tökörtojás mehet utána, kenyér

2015. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hu de sok jo otlet. Azthiszem a het alatt siman felhizlalom. Koszi😊
2015. nov. 28. 15:48
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:
52%

:D

Mirelit darabolt burgonya hogy ne kelljen ezzel foglalkozni, és sütve + pár sült virsli mustár ketchup majonéz


sült kolbász/virsli tükörtojás sültkrumpli paradicsom karikák



szendvics:

kenyér sajt főtt tojás tormakrém

kenyér sonka sajt majonéz (?paradicsom ?csemege ubi)

2015. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!