Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti megmossátok a csirkehúst?

Ti megmossátok a csirkehúst?

Figyelt kérdés

Vettem csirkemellfilét, levest akarok főzni belőle, megmossam vagy ne?


[link]



2015. dec. 6. 12:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
nem mosok meg semmilyen húst, mivel most már csak védőgázas csomagolásban veszem, amíg még volt jó hentes a környéken, addig amit ott vettem azt megmostam
2015. dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
39%
Ne, semmiképp ne mosd meg. Nemcsak hogy értelmetlen, de még az íze is elveszik.
2015. dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
amúgy meg nem értem a cikket, ha nem mosom meg a hús, akkor is meg kell fognom, ha fel akarom használni
2015. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

És ha vannak benne ilyen kis véres pontok, azzal mit csináljak?

Én eddig mindig agyonmostam a csirkemellet, pont a higiénia miatt, és minden ilyen kis piros véres darabkát kivágtam belőle, még akkor is, ha nem volt nagyobb 2-3 milliméternél.


Ja és nem védőgázas csomagolásban vettem, hanem a Spárban csak úgy kimérten.

2015. dec. 6. 12:27
 5/19 A kérdező kommentje:

"A tisztítás során nagyobb eséllyel terjednek át az emberi bőrre, a konyhai előkészítő pultra, illetve más, konyhai eszközökre vagy éppen a ruhánkra a Campylobacter baktériumcsalád különböző fajtái, amelyek elsősorban hasmenéses tüneteket okoznak"


Szerintem arról van szó, hogy ha megmosod, nagyobb az esélye, hogy átkerül a baci a konyhapultra vagy a mosogató egy pontjára ahonnan később elkaphatod. Ha nem mosod meg a csirkét - állítja a cikk -, csökken ennek az esélye. De kezet mosni akkor is kell.

2015. dec. 6. 12:30
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
en megmosom termeszetesen, de csak hideg vizben.
2015. dec. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

A cikk egy baromság...


Hiába terjedne át a baktérium a feldolgozópultra (általában vágódeszka), késre, mosogatóra, amikor ezeket használat után részben a mosogatógépbe tesszük, részben pedig fertőtlenítjük (pl. a mosogatót megfelelő tisztítószerrel). Így a baktérium elpusztul, mielőtt más étellel vagy a bőrrel érintkezne. És igen, én kezet szoktam mosni utána.


Aki szerint elveszik az étel íze, attól, hogy megmossa, az nem tudom mit szokott vásárolni. Normál esetben a hús egészének van íze, nem a felső 1 mm-ének...


Folyóvízben röviden érdemes megmosni, majd az inas, zsíros, véres részeket kivágni, ha vannak (most nem feltétlen a csirkemellfilében, hanem általánosságban).

2015. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
20 éve nem mosom meg. Semmi bajunk.
2015. dec. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom. Mondjuk én elég sok időt (kb fél órát) szoktam a tisztítással tölteni még csirkemell esetén is, sokan mondták már, hogy teljesen fölöslegesen.


Ezért gondolkodtam el ezen, hogy lehet, hohgy nincs értelme...?

2015. dec. 6. 12:39
 10/19 A kérdező kommentje:

#8: És a véresebb kis mikroszennyeződéseket (nem tudom, hogy nevezzem) se vágod ki belőle?

Lehet, hogy ma kipróbálom így, hogy csak minimálisan készítem elő, kíváncsi leszek.

2015. dec. 6. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!