Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy finomabb a zabkása?

Hogy finomabb a zabkása?

Figyelt kérdés
Vízzel vagy tejjel készítsem? Nem fogyókúrázom, csak szeretnék valami másmilyen reggelit is kipróbálni a szendvicsen kívül. Ti mivel szoktátok ízesíteni? Van olyan hogy sós zabkása? Mármint amibe sonkát rakok vagy zöldségeket. Nem nagyon szeretem az édes dolgokat, jelenleg csoki/cukor undorom van és jó lenne zabkásából is valami sósat enni :) előre is köszi a válaszokat.

2015. dec. 9. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Reggelire még nem próbáltam, köretnek szoktam készíteni. Céklával a legfinomabb, szerintem.
2015. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Vizzel ehetetlen. Tejjel is..de az egy fokkal jobb. Az a baj hogy semmi ize sincs. Tejjel csinalj egy szeletelj hozzá gyümölcsöt. V vegyél kolln muzlit.
2015. dec. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tejjel sosem ettem. Próbálkoztam sósakkal, sosem jött be, de az is igaz, hogy nem feküdtem rá a témára és ki nem állhatom a zab ízét (attól még megfelelő kontextusban nagyon finom tud lenni, fene se érti).

Úgyhogy az egyetlen édes verziót tudom mondani, ami szerintem is jó, s csoki vagy normál cukor nincs is benne, ha én készítem, mert anélkül is elég édes. Zabkása, kókusz, sormintának mazsola, tetszőleges gyümölcs, dió, fahéj. Mondom, még nekem is ízlik, bár akkor 10-szer annyi olajos mag van benne, mint zab :D. A párom csak harmadannyi kókuszt és harmadannyi mazsolát használ, mint zabot, az ő zabkásája nem ízlik nekem, de neki igen.


Ha sós kellene, úgy ízesíteném, mint a köleskrémet (körözött fűszerezés egy az egyben) vagy a fasírtokat... De a zabíz nagyon kijön. Aki nem szereti a zabot, annak így nehéz elnyomni az ízét. De aki nem szereti, az egyen mást. Én sem szoktam zabkását enni. A szendvicsen kívül még rengetegféle reggeli van, ott vannak pl. a tojásételek, de a zöldségételek is, a palacsinták és millió más. Húst is lehet enni zöldséggel vagy rizzsel. Igazából bármit.

2015. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2015. dec. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2. voltam s eszembe jutott még valami. Tojásosan biztos jó. Én ugyan még csak zabpelyhes rántottát ettem, de az igencsak ízlett :)
2015. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Méz, lekvár, dió darabok natúr joghurtba nagyon finom :)
2015. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez abszolút ízlés kérdése, én pl. tejjel vagyok képtelen megenni, mindig vízzel főzöm fel.

Elvileg sósan is el lehet készíteni, én inkább az édes verziókra voksolok.


Mostanában vagy proteinport keverek bele, vagy fahéjat és minimális xilitet. Nyáron gyakran ettem gyümölcsökkel, főleg piros bogyósokkal finom.

2015. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én készítettem már fele fele arányba víz és tej keverékkel meg csak tejjel.Mindenhogy finom szerintem.Mézet v vaniliáscukrot,fahéjat szoktam beletenni és nálam a banán a favorit a gyümölcsök közül.De magvakkal és aszaltgyümölcsökkel is finom.Biztos el lehet készíteni sósan de vhogy nekem tipikus édes íz jut róla az eszembe.Sósan fura lenne.Mondjuk magát a zabot tettem már sós ételbe.Pl fasírtba kenyér helyett.Az is jó volt.
2015. dec. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat^^

Kipróbáltam a zabkását és teljesen a rabjává váltam, a kedvencem a fahéjas almás és a banános . Egyszerüen imádom^^ Nekem a félig tej félig víz verzió ìzlik a legjobban.

2015. dec. 22. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!