Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Köménymaglevest készíthetem...

Köménymaglevest készíthetem fűszerköménnyel?

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

A köménymaglevest fűszerköményből kell készíteni.

Mi másra gondoltál ?

2016. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Találtam egy receptet, ahol római köményt írt. A többinél meg simán köménymagot. Ezért voltam bizonytalan, mert én nem tudom mi a különbséga kettő között.
2016. jan. 6. 13:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más az íze a köménynek és a római köménynek. Anyám mindig normálból készítette a köménymaglevest (én jobban kedveltem a többi levestípust), igazából fogalmunk sem volt róla, hogy római kömény is létezik, én magam csak pár éve használom, igen ritkán.
2016. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A római köménynek ánizsos íze van, ezért az emberek többsége szerintem a hagyományos köménymagot használja levesnek.

És a fűszeres tasakra az van írva, hogy fűszerkömény...

2016. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a fűszeres tasakra mi van írva, azért kérdeztem azt, amit :) köszönöm a válaszokat.
2016. jan. 7. 17:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azért válaszoltam, azt amit. XD

Mindegy a lényeg, hogy már tudod a két kömény közti különbséget.

2016. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A római köményt olyasmi, mint a szerencsendió, néhány ételbe jó, de főleg édes ételeket ízesítenek vele.

Ha igazi kömémyízt akarsz akkor rendes köményt használj.

2016. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy 25-30 éve az átlag háziasszony nem is ismerte a római köményt, pedig akinek kisgyermeke született 100 %, hogy találkozott vele.

Az orvos/védőnő mondta, hogy a hasfájós babáknak főzzünk édeskömény teát, de akkor csak a patikában lehetett kapni.

Kinézetre pontosan olyan volt, mint a szokásos, hagyományos kömény, de édeskés, ánizsos illata volt.

Ez csak egy kis kortörténet semmi más, nehogy valaki kötekedésnek vélje :)

2016. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!