Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A rizslisztet használhatom-e...

A rizslisztet használhatom-e ugyanúgy, mint a fehér lisztet?

Figyelt kérdés
A fehér lisztet szeretném teljesen kiiktatni az otthoni étrendünkből, és arra jutottam, hogy a rizsliszt lenne a megfelelőbb a pótlásra. Ez tényleg így van? Kell-e valamit tudni róla, vagy simán használhatom mindenben?

2016. jan. 11. 14:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Inkább egyszerű, mint speckó s nem tudom, a magyarok közül hány embernek tetszene, de a mi háztartásunkban nagy sikert ért el.

A japán mochi az eredete, aminek volt egy mikrós verziója, amit a párom (ő az, aki napi 1-3 ilyet megeszik sok hónapja) tovább egyszerűsített, pl. kihagyta a rengeteg cukrot. Nekem alapból nem ízlik (ahogy a mochi sem, de az kicsit poénosabb és megmenti a tölteléke), de vannak kellemes variációi, amik már igen.


Alap:

60g rizsliszt, 1 dl víz, 20g mazsola, ezeket kell összekeverni.

Nálunk kb. 3,5 percig készül mikróban, egy csinos kis szilikonformában, amiben úgy 1 centis magasságot ér el.

Ez elég snassz, ilyenkor csokiszósszal lehet enni.

Sokkal jobb, ha víz helyett valami jóféle teát használunk (a tescós Earl Gray teljesen alkalmas rá) vagy kókusztejet. Birsalmalével is igen jó. Jó erős, hibiszkuszos gyümölcsteával pedig még lila is lesz :) A tea ne legyen túl meleg, mert már keveréskor összekapja a rizslisztet és nem lesz jó az állaga.

Én kókuszreszelékkel szeretem turbózni, finom lesz úgy.


Nem klasszikus süti, legalábbis nálunk, de nagyon poénos állagú.

2016. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
és ez így egyben marad, csak a folyadéktól?
2016. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Húha, köszi mindenkinek a válaszokat! Nagyon rendesek vagytok!Én muffint már sütöttem rizslisztből, és ott mindent ugyanúgy csináltam, mint a fehér lisztesnél. De akkor ezek szerint sütije válogatja. Külön köszönet a receptért. I <3 mindenki
2016. jan. 13. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!