Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zöldséges fasírthoz mi illik?

Zöldséges fasírthoz mi illik?

Figyelt kérdés
Most először szeretnék csinálni,de fogalmam sincs mi legyen mellé (köret,főzelék) és miylen levest csináljak ehhez.Ti mivel szoktátok?

2016. jan. 11. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

céklás burgonyapüré

vagy

édesburgonyapüré

2016. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A párom rizzsel eszi, mint mindent, én zöldséggel eszem, mint mindent :D Krumplival enném, ha még ennék olyasmit.

De sárgaborsófőzelékkel is előfordul nálunk, bár a párom akkor is eszik hozzá rizst.

De tuti van, akinek a zöldségfasírt köretnek számít és hússal eszi.


A levesben nem tudok segíteni, nálunk csak párféle zöldségleves van, de azok nem adnak tökéletes párosítást a zöldségfasírttal...

2016. jan. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
60%
Hasábburgonya vagy rizi bizi.
2016. jan. 12. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Minden, amit a normál fasirthoz ennél, vagy amit szeretsz hozzá.
2016. jan. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Majonézes zöldségek nekem nagyon paszsolnak hozzá.


Illetve a zöldsaláták is valamilyen öntettel.

2016. jan. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a currys rizs, vagy a krumplipüré a kedvencem mellé.

Natúr ízű főzelékekhez is passzol pl spenót, sima tejfölös krumpli de nálam a paradicsomszósz sem idegen tőle pl ha gombás fasírtot csinálok.

Mostani kedvencem a savanyúkáposztából készült fasírt, ehhez csak natúr rizst készítek, csak egy kis zöldfűszerrel színesítem, mert maga a fasírt jó fűszeres.

levest nem szoktam elé készíteni, mert nekünk így is laktatóak, ha húsmentes napot tartunk.

2016. jan. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kuszkusz, rizi-bizi, burgonyapüré, krokett, hagymás krumpli, főzelékek, vagyis bármi. :D Ugyanúgy kezeld, mint a normális fasírtot, de nálunk szokott köret is lenni hús mellé.

Leves is bármi, ízlés kérdése. Nálunk zöldségleves van szinte mindig mindenhez, de van, aki a tartalmasabb ebédet igényli, ott pl jó valamilyen húsos leves, vagy bableves.

2016. jan. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Savanyúkáposztából hogy készítesz fasírtod? Ez érdekelne, nekem mindig a nyakamon marad a savanyúkáposzta. Le tudnád nekem írni a receptet?
2016. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan arányokkal, mintha húsból lenne. Félkiló apróra vágott (kicsavart ) káposztához 2 áztatott zsemle, vagy ennek megfelelő kenyér, 1 tojás,bors, kis majoranna vagy, ha van szárított tárkony is nagyon finom bele.A sóval nagyon vigyázni, sokszor nem is kell bele, mert a káp. eleve sós.

egy kanál liszttel megszórom, egy kevéske pirospaprikát is kap,a lényeg, hogy szépen összeálljon, formázható legyen.

Zsemlemorzsába forgatom, kissé ellapítva forró zsiradékban aranybarnára sütöm.Konyhai papírtörlőre szedem óvatosan,(lapátkanállal nyúlok alá, és egy villával lefogom, a fordításnál is ) hogy felszívódjon a felesleges zsiradék.

Mi nagyon szeretjük a savanyúkáposztát, így sokféleképpen fel tudom használni.

üdv:)

2016. jan. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Mi is nagyon szeretjük a káposztát,azt is ki fogom próbálni! :)

2016. jan. 12. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!