Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kisgyerekes anyukák, apukák,...

Kisgyerekes anyukák, apukák, mit főztetek ebédre?

Figyelt kérdés

Kezdek ráállni a húsleves-paradicsomleves-borsóleves és a rizses hús-húsgombóc-halrúd vonalra.

Tudnátok pár ötletet mondani? Három éves a kisfiam, bármit ehet.

Előre is köszönöm!



2016. jan. 13. 13:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Ma tejfölös gombát főztem, ezt esszük holnap is. Utána szerintem milánói lesz, most azt kívánom.
2016. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
52%

Krumplilevest nem szeretitek? Zöldbableves?

Spenót, felesborsó főzelék?

2016. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Tarhonyaleves, lebbencsleves, tojásleves, daragaluska leves, gulyásleves...

Sült csirkecomb hagymás tört krumplival, főzelékek fasírttal, rántott hús rizzsel, sztroganoff tokány, bakonyi tokány, aranygaluska, bukta, rakott karfiol...



Annyi féle kaja van.

2016. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Nallunk frankfurti leves volt es turos palacsinta.

Holnapra tojasos levest keszitek (ezt 2 napra) kolbaszos lecsoval.

2016. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Tnap rakott krumpli volt,tarkonyos raguleves. Ma langos :D

Holnap baconbe tekert csirkemell parolt zoldseggel,tarhonyalevessel. Hetvegen zuza porkolt es stefaniai vagdalt,husleves.

2016. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Oooo de megkivantam most a lecsot 😊😊😊😊😊
2016. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
77%

Az elmult napokban az alabbiakat foztem:

Spenot, tonhalas teszta, turos teszta, hagymas csirkecomb rizzsel, hurka, pasztortarhonya, rakott krumpli.

De pl. Nagyon finom a rakott kelkaposzta is! :-)

Remelem sikerult otletet adni.

Amugy en is ezzel szemvedek mindig. Raadasul nekem most olyan etelek kellenek, amiket ossze lehet dobni se perc alatt, mivel van egy egy honapos babam, a 2,5 evesem mellett. :-)

Szoval nekem is jol jonnek az otletek! :-D

2016. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Bár én már dolgozom és a kisfiam ovis, azért leírom, miket szoktam főzni (mert nálunk a vacsora is sokszor melegétel, ebédjellegű), hátha van benne jó ötlet:

- tojásleves gazdagon (én teszek bele zöldségeket is)

- krémleveseket az én kisfiam nagyon szereti- pl. brokkoli, vagy sajtkrém, de esetleg a sütőtökkrém vagy a hagyma vagy gombakrm is jó ötlet. Fokhagymás vagy zöldfűszeres kenyérkockákkal vagy a bolti levesgyönggyel ki lehet egészíteni

- gyümölcsleves- ezt sem tart sokáig összedobni és akár ilyenkor télen még meggybefőttből, fagyasztott gyümölcsből is meg lehet gyorsan csinálni

- sütőben, zacskóban sült csirkemell (én egészben szeretem sütni a csontos-bőrös csirkemellett, egészen más, jobb íze van, mint a filének)- ha előz nap esetleg be tudod pácolni, akkor nagy gondot már nem kell rá fordítani. Lehet mézes-mustáros vagy színes borsos, estleg kakukkfüves- de olyan sok jó fűszerkeverék is van, ha nem akarsz sokat játszani a pácolással- akkor a zacskós fűszert kis olajban elkevered, rákened és kész- a zacskóban a hús puha, omlós marad

- wok tésztát szoktam venni és wokban (de jó a sima teflon is:) csirkemellkockákkal, zöldségekkel egytálételnek összesütöm (vannak direkt színes fagyasztott wokzöldségek is, de a sima mirelit vagy a sima zöldség is ugyanolyan jó- ha időhiány van, akkor szoktam a serpenyős/wok keveréket választani)

- bármilyen levesben a BETŰTÉSZTA nálunk sláger, illetve a gyermelyinek vannak jópofa "gyxerekbarát" tésztái (dínós, háromszínű csavart, spenótos karácsnyfás meg ilyenek- néha ezekkel is lehet vonzóvá tenni egy ételt)- tészrás ételekből a bolognai, milánói, carbonara is jó, de nálunk a kisfiam legalább hetente egyszer kér túrós tésztát (sok-sok túró/tejfől, reszelt füstölt sajt), esetleg mákos vagy diós tészta?

- új kedvenc lett a "házi hamburger"- marhahúsból én készítem a pogácsákat, kisütni nem nagy szám (sőt én előre veszek nagyobb tételben darált marhahúst, formázom, fagyasztom és akkor tényleg csak elő kell kapni, vaslapon be a sütőbe- addig uborka, paradicsom stb. sajtszeletek, mustár stb.- nálunk nagyon-nagyon sok zöldséggel szoktam kínálni

- sütőben szoktam sütni a krumplit (nem fritőz vagy olaj- gyorsabb is, egészségesebb is, ropogós is lesz)- hozzá fokhagymás- sajtos tejfölt mártogatósnak, illetve akár répát, uborkát is hosszúra szeletelve mártogatósnak- néha nem is eszünk hozzá mást (tartalmasabb levessel elmegy)

- túrógombóc/szilvás, baracos, nutellás stb. gombóc- még a fagyasztott sem olyan rossz, de ha van időd megcsinálni, még jobb- nálunk a nutellás minigombócok nagyon mennek- én nem prézliben, hanem pirított mákon forgatom meg- barackossal is egészen más, különlegesebb ízvilág

- sütőben sült ételek: tészta-zöldség-sajt/besamel kombókkal a variációk száma végtelen vagy zöldbabos-rizses-csirkemelles rakott

- rakott krumpli


Jó főzőcskézést :)

2016. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Ezen a héten volt mákos tészta (életemben először én gyúrtam a tésztát, és iszonyú büszke vagyok magamra, olyan lett, mint a nagymamámé!) és paradicsomos húsgombóc krumplival. Holnap lesz borsópörkölt, remélem, kitart péntekig, szombatok rozmaringos sült csirkecomb, vasárnap rakott káposzta. Levest csak hétvégén főzök, de azokat még ki kell találnom.
2016. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

7-es!


Szoktam olyat csinalni ,hogy sonkat hagyman(hagymat megdinsztelem) osszeforgatom,picit fozom/piritom,fozok ki tesztat,osszeforhatom ,be a sutobe es sajtot reszelek a tetejere. Ez gyors.


Vagy hagymat,krumplit,husit felkockazom,sozom..bedobom a sutobe foliaval es 1-2 ora alatt kesz van. Ez is gyors mert csak ossze kell "dobni"


Vagy csak rantotta sok krumplival,zoldsegekkel...


Paprikas krumpli,kemeny tarhonya.

Sajtszoszos teszta,spagetti.


Rakott karfiol is gyors sztem,vagy csak sulthus a sutobe be,kis krumpli es kesz. :)

2016. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!