Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Konzervgomba levét le kell...

Konzervgomba levét le kell önteni, vagy felhasználható az ételben?

Figyelt kérdés

2016. jan. 15. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Felhasználhatod.Eléggé aromás.Ha gombaleves van, én beleöntöm.
2016. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Én mindig beleöntöm, teljesen jó.
2016. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Elég sok tartósítószer/ igaz azt írják, hogy tartósítószer nélkül / van benne, én leönteném és másképp ízesíteném !
2016. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha már odáig süllyedsz, hogy konzerv gombát veszel, legalább a tartósítószert ne edd meg, amiben áll...
2016. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem,tudom,miert,kell lepontozni azt aki beleonti a levet is.

En sem öntöm bele csak a tartósítószer miatt.

De ha valaki beleonti sem fog meghalni.

Valaki igy szereti valaki ugy.

2016. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Már nem azért, de az a gomba ott úszik hetekig-hónapokig abban a lében. Nem gondoljátok, hogy azt magába szívja és kívül belül átjárja? Vagyis ugyan úgy benne van a gombában is. Vagy gondoljátok, hogy a gombaszeleteket valami védőpajzs védi a létől?
2016. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Én még le is öblítem külön, ha ilyennel van dolgom. :)

Bár többnyire a zöldségesnél mindig csiperke, laska és néha róka, meg galamb gomba is; ráadásul vasárnap is nyitva.


De egy lepontozásért beugrottam :) alig várom, hogy 70%on legyek!

2016. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

6-os

De tudjuk hogy átvesz mindent a gomba , de kevesebb " mérgezó " anyag kerül a szervezetbe, ha leöntjük a levét !

2016. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

6os: senki sem gondolja, hogy a gomba pajzsot hord magán. Mindenki tudja, hogy nincs keze, amivel öltözködjön :P


Amúgy a koncentráció a lényeg. Persze, hogy benne van a konzver gombában az, ami a levében is. De a levében benne van. Ugye ez idáig tiszta mindenkinek? A levében lévő nekünk nem kell és kis is dobhatjuk. A gombában lévő egy része nem kell, de azért vettük, hogy azt a másik részt felhasználjuk.

2016. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én azt gondoltam, hogy a tartósító lébe, a gombából értékes, az ízt adó "anyag" kioldódhat, így kár kiönteni. Levesbe beleöntöm. Még egyszer köszi.
2016. jan. 16. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!