Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Süteményeim alja megég....

Süteményeim alja megég. Középen van a rács, ha feljebb teszem, magasan van a tepsi? Mit tegyek, hogy ne legyen fekete a süti alja?

Figyelt kérdés
2016. jan. 24. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én két tetőcserepet szoktam berakni alulra. :) De csak azután, hogy előmelegedett a sütő. Esetleg alufóliát lehet még rakni az aljára. Vagy egy tálkában vizet, kalácsoknál.
2016. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zgyzgy ***** válasza:
Sütőpapírt kell rakni a tepsi aljára.
2016. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tedd feljebb, de a sütés első felében takard le egy fóliával a tetejét. Vagy süsd kisebb hőfokon. Esetleg ha alsó-felső sütési funkcióval készíted, akkor hagyd középen, de eleinte csak a a felső, majd félidőben válts alsó-felsőre.
2016. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg tegyél egy szinttel lejjebb egy másik tepsit vagy alufóliával betekert sütörácsot a sütöbe.
2016. jan. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a régi gáztűzhelyem saját tepsije oldotta meg az új gáztűzhely problémáját. Nekem is a középre tett rácson is égett az alja. A cserép meg annyira lefogta, hogy kín volt kivárni a sütést, és nem is volt tökéletes.

Én ezt a régi nagy gáztepsit bevontam alufóliával, amit időnként lecserélek. Nagyon jó bevált.

Méh-telepeken, ahol le szokták adni a régi háztartási gépeket, lehet kapni fillérekért gáztepsit, a tesóm is ott vett egyet.

2016. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En sem vagyok elegedett a sütönkkel, mindenhogy vacakolas a sütes. Nalam a közepen foltokban erösebben süt, tehat barhogy forgatom, vagy barmit alateszek, sehogy sem lesz tökeletes. A szokottnal kb 30 fokkal alacsonyabban sütve nem eg le, csak igy gyözd kivarni a sütesi idöt, na meg ahol tovabb sül, ott nem olyan mar az allaga...stb.

Ezt figyelembe veve, meg a fentiekben irt modszereket, kisgyerekek mellett en joval ritkabban sütök.

(8 evig az elözö lakasunkban szivesen sütöttem, ott egyenletesen sütött es "normal" höfokon, meg forgatni sem kellett. Azelött 30 eves koromig anyu regi sütöjevel sem volt gondom, bar ott forgatni kellett.)

2016. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!