Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyorsan elkészíthető,...

Milyen gyorsan elkészíthető, egyszerű ételeket szoktatok főzni hétköznap, amikor kevesebb időtök van rá?

Figyelt kérdés

Szeretnék minden nap valamit főzni, de a munka meg egyebek mellett alig marad rá időm.

(Még csak most rázódok bele a dologba, eddig volt segítségem.)


2016. jan. 31. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

leveseket szoktam, amolyan mindentbele leveseket


amilyen zöldség épp van otthon: répa, zeller, borsó ...

(ezeket mélyhűtőbe is el szoktam tenni)


van hogy virslit, vagy szalonnát is beleteszek


nagyon szeretjük a grízgombócot, na az mindig megy a levesbe

2016. jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Zöldborsófőzelék sült virslivel.

Paprikáskrumpli.

Bolognai/carbonara/lassagne.

2016. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Paradicsomleves,

Paprikáskrumpli,

Bolognai vagy sajtos tejfölös tészta...

2016. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Sárgaborsó főzelék

Krumplifőzelék

Zöldbabfőzelék


(jó, ezek nem gyorsak, igényelnek némi előkészületet, de elvannak magukban utána, addig lehet mást csinálni)


Csilis bab rizzsel

Sajtos-gombás tészta

Tejbegríz

2016. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Mi eleve két napra főzünk a férjemmel és egy nap étteremben eszünk, így gyakorlatilag hétköznap 2x főzünk csak, fejenként egyszer :) Több idő marad egymásra.


A héten volt:

- zöldséges-tejszínes rakott penne (amíg a tészta 10 perc alatt megfő, felvágom a zöldséget aztán leöntöm, sajttal megszórom és mehet is a sütőbe:)

- rántott mozzarellagolyók rukkolasalátával - a mozzarellagolyókat 5 perc alatt bepanírozom, a sütőben kisütöm (kb.10-15 perc). Közben elkészítem a rukkolasalátát. Max fél óra alatt megvan.

- ricottás-spenótos táska, zöldsalátával: ricottát, spenótot kikeverem, bolti leveles tésztába töltöm és a sütőben megsütöm, zöldsalátát készítek mellé - kb. 10 perc meló van vele


Nagyon gyakran szoktunk amúgy krémleveseket vagy egyéb leveseket készíteni. Talán a krumplit és a répát vagy egyébb gyökereket leszámítva minden zöldség puhára fő 10-15 perc alatt, így ezek iszonyat gyorsan elkészülnek, és nagyon laktatóak. Pl. roquefortos borsókrémleves, francia hagymakrémleves sajtos pirítóssal, tejfölös erdei gombakrémleves, mozzarellás-bazsalikomos paradicsomkrémleves, ricottás paprikakrémleves, stb.


Nagyon gyorsan kész van pl. egy paradicsomos-gombás vagy négysajtos gnocchi is, vagy pl. a töltött zöldségek, ill. fűszeres sült padlizsán vagy cukkini, gomba, avokádó (nem panírozott). Vagy hasonlókból rakottas. Egy lecsó is hamar megvan. Esetleg zöldséges frittatát vagy omlettet szoktunk készíteni ha tényleg nagyon sietünk.

2016. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

utolsó, ezek nem épp egyszerűek, meg ezekhez külön be kell vásárolni, ilyesmit általában nincsenek egy átlag háztartásban.

de nem is az a baj, hogy meg kell venni külön, mert legalább egészséges kaják, ez tök jó.

DE: ezek munka után egy fáradt felnőtt ember számára nem laktató és tápláló ételek. sajt salátával, vagy valami szószos saláta, attól még éhes marad az ember.

a tészta zöldségekkel már egész más.

de szerintem a zöldség önmagában, vagy tejtermékkel, az nem egy teljes értékű étkezés.

2016. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

6.: nekem van a hűtőben mindig, ezért nem kell külön bevásárolni. A kérdező nem arra kért receptet, mi van a hűtőjében, és ha megy bevásárolni, nyugodtan felírhat hozzá ilyesmit is (persze csak ha tetszik neki), nem kell érte "külön" bevásárolni menni, meg lehet venni a többi dologgal együtt :)


Másrészt sehol nem írta, hogy laktató, telítő ételeket kér. Minden embernek más és más a kalóriaigénye (testmozgástól, kortól, magasságtól, súlytól függően) - én ezekkel bőven jóllakom.


Persze hozzá kell tenni azt is, hogy nem nagyon értesz a főzéshez, ha szerinted a gnocchi, penne pl. időigényes és nem laktató. Ugyanígy egy tartalmas krémleves.


De nem baj, ne vitatkozzunk ezen, mert ahogy látom neked nem nagyon voltak javaslataid - légyszíves legközelebb a kérdésre válaszolj, és ne csak kötekedj. Semmi értelme másokat piszkálni úgy, hogy magad nem is tudsz semmit válaszolni.

2016. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

nem kötekedtem, csak véleményt írtam, de köszönöm a kioktatást, és a ledegradálást.

légy oly kedves ne ítélkezz, hogy nem értek a főzéshez.

talán jobban, mint te.

véleményem szerint az, hogy valaki felsorol pár ételt, véletlenül sem jelenti azt, hogy jó szakács lenne.

de érdekes módon ezen az oldalon egyesek szeretik megmondani, hogy mások mit tehetnek és miket írhatnak.

azt hiszem a kérdező jónéhány ötletet kapott, egyszerű ételeknek én is azokat soroltam volna fel, amiket már előttem felsoroltak.

azért engedd meg, hogy hozzászóljak én is, vagy megtiltod?

2016. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Nekem tetszenek a salátás-sajtos megoldások is, mivel néha az is elég, meg az összes többi felsoroltból is tudok ötletet meríteni.

MErt pl eszembe nem jutott volna, hogy a mozarellát bepanírozva berakjam a sütőbe, de így most nagyon szimpatikus. És esetleg csinálok hozzá krumplipürét, a párom azt nagyon szereti.

Szóval köszönöm mindenkinek és itt tényleg nincs jó vagy rossz válasz, mindenki azt írja le, amit ő szokott főzni és jónak tart.

2016. jan. 31. 15:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindig egyszerűen főzök, de a legegyszerűbb ételeim a sárgaborsófőzelék (azzal gyakorlatilag semmi munka nincs, csak beleszórom a vízbe és megfő, nagyobb mennyiségben szoktam készíteni. kis fűszer és ha van, póréhagyma kerül azért bele, de más nem kell) és a tükörtojás/rántotta/tamagoyaki, a rántottába kismillió dolog kerülhet, zabpehely, mandula, zöldségek, alga...

Főtt rizs mindig van itthon, az is 1 perc munka, a párom mindenhez azt eszi s ha éhes marad vagy édességre vágyik, akkor is :) De ő rizsliszt, víz, mazsola felhasználásával is percek alatt összehoz egy sütifélét.


Nálunk kell a kalória, ezért sem tudok 2 főre több napra főzni, csak nagyon speciális esetben. 4-5 liter étel nem sok, hamar elfogy, főleg, ha zöldség alapú. Jók azért a levesek, de jóllakni nem tudunk vele. Viszont utána egy brownie vagy palacsinta máris jobb. A palacsinta nem olyan sok idő, ha vastagok, de a mikrós brownie-m főleg nem időigényes, viszont durván tömény. Hasznos.

A párom este főz magának másnapra munkába, az főleg egyszerű: rántotta, zabkása, süti. Elég sok édességet eszik, de azok egyszerűek, ő édesszájú és mindegy neki, csak legyen meg minimum 1000 kcal az étkezésre.

2016. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!