Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sushi mellé milyen ételt...

Sushi mellé milyen ételt készítenétek vendégeknek?

Figyelt kérdés
Kéne pár ötlet, hogy mit készíthetnék még, ami kicsivel laktatóbb, de nem ütik egymást a füstölt lazacos sushival.

2016. márc. 4. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
MIso levest shiitake-val, szójaszószos sült padlizsánt szezámmaggal, algasalátát.
2016. márc. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
attól függ ,szeretik-e ezeket az ételeket, vagy csak meg szeretnéd kóstoltatni velük. Ha szeretik, akkor én is a miso levest javaslom, ha nem, akkor valami hagyományosabbat, hogy ehessenek, ha nem jönne be nekik
2016. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
A miso leves jó ötlet és nagyon laktató. Esetleg valamilyen japán rizsétel lehet főfogás, vagy többféle sushi-t is készíthetsz.
2016. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

A miszóleves jó, persze roppant kalóriaszegény, úgyhogy nem laktat (már azt, aki rendesen, kalóriával lakik jól, nekem ez a természetes), ellentétben a sushival. Rizs, hús, teljesen jól laktat, csak persze sok kell belőle (már akinek, kollégák boldogan elvoltak ebédre pár uborkás makival, nekem egy nagyságrenddel több kell).

Persze emberfüggő is, kit mi laktat.

2016. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

A tempurás zöldségek se rosszak, bár azok sem kalóriadúsak. Azokból szoktam készíteni a sushit, mivel húst szinte sosem eszünk.

Mochi is szóba jöhet, desszertnek, az eredeti recept komplikált, de vannak egyszerűbbek is. A páromnak annyira bejött egy mikrós verzió, hogy ha nem sütök valamit, akkor napi 2-3 adagot benyom. Speciel azt nem értjük, miért raknak bele a receptekben sok cukrot (amit vettünk, az sosem volt különösebben édes tésztájú), mi semennyit nem használunk, csak mazsolát, de a normál mochinak is van pluszban édes tölteléke... De kinek mi ízlik.

2016. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Utolsó, a bevált mikrós mochi receptet estleg le tudnád írni/be tudnád linkelni?


A miso leveshez a hozzávalókat már nemigen tudom beszerezni, igazából nem is ragaszkodom egyáltalán japán ételhez, csak valahogy pl. egy lekváros buktát vagy kenyérlángost nehezen tudok elképzelni a sushi mellé. De lehet, hogy mégis ilyesmi lesz a vége :D

2016. márc. 4. 17:31
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Azért írtam a padlizsánt, tipikus japán így elkészítve, de minden beszerezhető hozzá. [link] puha,tapadós rizzsel isteni.
2016. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad van. Valamiért elsiklottam felette, pedig nagyon szeretem a padlizsánt és jó az ötlet. Köszönöm:)
2016. márc. 4. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!