Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha a tepsit kivajazom, és úgy...

Ha a tepsit kivajazom, és úgy teszem rá a sütnivalót, akkor tényleg nem ragad le?

Figyelt kérdés
Ugye nem ég meg? Mármint az, amit sütök.

2016. márc. 8. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen arra van, hogy ne ragadjon égjen le, valamint még lisztel meg kell hinteni. Ez süteményeknél lényeges. Megkened a tepsit öntesz bele egy kanál lisztet és körbeforgatod a tepsit, hogy mindenhová jusson liszt, aztán bele a sütit. De én csak simán vágok bele sütőpapírt, akár süti, akár hús, vagy más étel. Úgyan olyan jó, de kevesebb macera, és piszkolás.

De ha túlsütöd megég, így is, úgy is.

2016. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Sütőpapírt használva nem kell utána vakargatni az odasült ételt.
2016. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Sütőpapír helyett lehet használni alufóliát is, pl püspökkenyér formához az egyszerűbb.
2016. márc. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alufóliára nekem sok minden ráégett már, azt nem használok, de a sütőpapír tényleg jó. Ha húsokat, süteményeket sütsz, tehetsz alá papírt, a sütőzacskó is jó ötlet, de egy rakottkrumpli alá pl. én nem rakok mást csak vajat.
2016. márc. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sütemény alá sütőpapírt teszek (a barnát, a szilikonost), rakott étel alá valami zsiradékot (vaj, zsír, olaj), és kilisztezem, vagy prézlivel megszórom.

Ettől még meg tud égni, ha egyrészt túl magas a hőmérséklet, vagy túl sokáig van a sütőben, ez ellen nem véd meg, csak nem ragad le a sütőedény aljára, és könnyebb utána a mosogatás.

2016. márc. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!